Film

 1. Tom Cruise

  Dünyanın en prestijli sinema ödülleri arasında gösterilen Altın Küre'de temsiliyette çeşitlilik krizi yaşanıyor. Ödülleri dağıtan Hollywood Yabancı Basın Birliği (HFPA), üyeleri arasında siyahların bulunmaması sebebiyle bir süredir eleştirilirken, törenin yayıncısı Amerikan NBC kanalı, bu sebeple gelecek yıl Altın Küre'yi yayımlamayacağını duyurdu.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Chloe Zhao ve Anthony Hopkins

  2021 Oscar Ödül Töreni (93. Akademi Ödülleri) bu yıl dünyanın farklı yerlerinde kurulan stüdyolarda yapıldı. "En İyi Film" ödülünü alan Nomadland'in yönetmeni Chloé Zhao, "En iyi Yönetmen" ödülünü alan ilk Asyalı kadın oldu. "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü de yine Nomadland'den Frances McDormand'a gitti. Anthony Hopkins ise 'The Father' filmindeki rolü ile 83 yaşında 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülü alan en yaşlı kişi olarak kayda geçti.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Chloe Zhao

  Chloé Zhao, En İyi Yönetmen dalında Oscar kazanan ikinci kadın ve ilk Asya kökenli kadın yönetmen olarak tarih yazdı. Zhao'nun yönettiği Nomadland filmi de En İyi Film ödülünü aldı. Zhao, "Nereye gidersem gideyim, kendimi hep yabancı hissettim. Bu yüzden yaşamını kenarda, kıyıda sürdüren insanlar ilgimi çekiyor" demişti.

  Daha fazla bilgi
  next