Temel Karamollaoğlu

 1. Ayşe Sayın

  Ankara

  TBMM binası dışarıdan görünümü

  CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti temsilcilerinin üzerinde çalıştığı "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" önerisi 5 ana başlıktan oluşuyor; Yasama, Yürütme ve Yargı alanlarında kapsamlı öneriler içeriyor. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Karamollaoğlu: İktidarda 19 sene kaldıktan sonra bir 19 sene daha kalma arzusu ve iştiyakı kendisini de mahveder ülkeyi de mahveder

  Temel Karamollaoğlu

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ekonomideki gelişmelere ilişkin parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "Bu memleket hepimizin. Eğer bu memleket benim buradan uzaklaşmam ile kurtulacaksa ben gitmeye razı olmalıyım. İktidarda 19 sene kaldıktan sonra bir 19 sene daha kalma arzusu ve iştiyakı kendisini de mahveder ülkeyi de mahveder. Onun için Sayın Cumhurbaşkanı şu ifadesinden vazgeçmeli, 'Ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz'. Bu mantık hakikaten matematiğe de insan aklına da sığmaz. 'Vatandaş tasarruf etsin' diyorlar da vatandaş hakikaten tasarruf ediyor. 'Kuyruklar bitti' diye övünüyorlardı, şimdi başka kuyruklar başladı. Bu da bizi üzüyor tabi" dedi.

  Karamollaoğlu, doların 6 liradan 7 liraya 16 ayda, 7 liradan 8 liraya da 27 ayda çıktığını söyledi.

  Quote Message: Bütün kaynaklar, ekonomiyi yukarı çıkaracak yatırımlara tahsis edilmeli; binalar, konutlar hepsini bir tarafa bırakacaksınız ama maalesef böyle bir zihniyeti bu arkadaşlarımızda görmüyoruz. Bunu görmediğimiz için de bu arkadaşların ülkemizin ekonomik problemlerini çözebileceği kanaatinde değiliz."
 3. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  karamollaoğlu ve erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile uzun bir görüşme gerçekleştirdi. Karamollaoğlu'nun görüşmede cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden ekonomiye kadar birçok noktada eleştirilerini dile getirdiği, Erdoğan'ın ise bazılarını dinlediği bazılarına ise karşı yanıtlar verdiği kaydedildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Babacan ve Akşener görüşmenin ardından bir basın toplantısı düzenledi

  Seçim ittifakı, hükümet sistemi ve son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "yeni anayasa" çağrısının tartışıldığı bir süreçte, iktidar ve muhalefet bloğunu oluşturan siyasi partiler arasında görüşme trafiği yaşandı. Ziyaretlerin ana gündem konusu ise Erdoğan'ın "yeni anayasa" çıkışı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa taslağı konusunda birlikte çalışma yapmayı planladığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşürken, muhalefet cephesinde de dört ayrı görüşme yapıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Ali Babacan ve Temel Karamollaoğlu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e yıllar sonra yaptığı ziyarete ilişkin tartışmalar sürerken; SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ağırladı. İki lider de ziyaretin "ittifak görüşmesi olmadığını" vurguladı ancak "ileriye dönük işbirliği" zemininin kapılarını da açık tuttu.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Şevket Kazan

  Milli Görüş Hareketi'nin öncü isimlerinden, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, eski Adalet ve Çalışma Bakanı Şevket Kazan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. Şevket Kazan için ikindi namazının ardından Hacı Bayram Veli Camisi'nde cenaze namazı kılınacak. Kazan'ın cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

  Daha fazla bilgi
  next