Uygulamalar

 1. bylock

  15 Temmuz 2016 darbe girişiminde şifreli haberleşme programı olarak kullanıldığı ifade edilen ByLock'un lisans sahibi David Keynes'in, 9 Haziran'da İstanbul'a gelerek teslim olduğu ve tutuklandığı ortaya çıktı. Keynes hakkında 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Zoe Kleinman

  BBC Teknoloji Muhabiri

  Vaccination "stickers" on Tinder

  İngiltere'de çöpçatanlık uygulamaları, kullanıcılarına aşılandıklarını veya aşı kampanyasına destek olduklarını gösteren etiketler kullanma imkanı tanıyacak. Fakat bu kişilerin gerçekten aşılanıp aşılanmadığını denetlemek mümkün olmayacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Jane Wakefield

  BBC Teknoloji Muhabiri

  kamera

  BBC Panorama programının araştırmasına göre, duygu tanımı için kullanılan yapay zeka ve yüz tanıma teknolojisi Sincan'daki Uygurlar üzerinde denendi. BBC'ye konuşan bir yazılım mühendisi, bölgedeki polis merkezlerine bu sistemleri yerleştirdiğini öne sürdü.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Michael Cowan & Livvy Haydock

  BBC File on 4

  Romancs scam

  İngiltere'de son bir yılda çöpçatan uygulamalarında hedef seçilen kadınlar, yaklaşık 70 milyon sterlin dolandırıldı. Hapisteyken, kaçak soktuğu cep telefonuyla kadınları dolandıran bir hükümlü, taktiklerini BBC'ye anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. James Clayton

  BBC Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri

  Mark Zuckerberg ve Joe Biden

  Başkan Joe Biden uzun zamandır Facebook ve diğer sosyal medya platformlarının, kullanıcılarının içeriklerini denetlemesi gerektiğini savunuyor ve büyük teknoloji devlerine antipatisini açıkça dile getiriyor. Bu Facebook için ne anlama gelebilir? Donald Trump'ı son anda yasaklamış olmak Zuckerberg'i kurtarabilir mi?

  Daha fazla bilgi
  next