Hollanda

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  GETTY IMAGES

  Oldukça bulaşıcı olduğu gerekçesiyle endişe yaratan koronavirüsün Omicron varyantının, Hollanda'da açıklanandan daha önce görüldüğü belirlendi. Avrupa'da resmî olarak saptanmış en fazla Omicron varyantının görüldüğü ülke olan Hollanda'da, yeni varyantın varlığı ilk kez Pazar günü açıklanmıştı. Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM), araştırma sonunda, 19 ve 23 Kasım'da pozitif çıkan Covid hastalarının Omicron varyantı ile enfekte olduklarının belirlendiğini açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Schipol Havalimanı

  Başkent Amsterdam'da zorunlu olarak tutuldukları karantina otelinden kaçan bir çift, İspanya'ya gitmek üzere olan bir uçakta gözaltına alındı. Portekiz vatandaşı bir kadın ile İspanya vatandaşı erkek, Cuma günü Güney Afrika'dan Hollanda'ya gelen ve Covid testleri pozitif çıkan 61 yolcu arasındaydı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  havalimanı

  Hollanda Halk Sağlığı Kurumu (RIVM), Cuma sabahı Güney Afrika'dan Amsterdam'a gelen 600 kişiden 13'ünde, koronavirüsün en bulaşıcı varyantı olduğu belirtilen Omicron saptandığını açıkladı. Bu, şu ana kadar AB ülkelerinde saptanan en yüksek Omicron varyantı vakası.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  amsterdam'da bir sokak

  Covid-19 pandemisinde dördüncü dalganın sert bir şekilde hissedildiği Hollanda'da, bugünden itibaren kısmi sokağa çıkma yasağı uygulamasına başlandı. Yeni kısıtlamalara göre her gün akşam saat 17.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Yolcular havalimanında saatlerce bekletilmekten şikayet etti

  Dünya Sağlık Örgütü tarafından endişe verici varyant olarak tanımlanan Omicron (Türkçesiyle Omikron) nedeniyle uygulanan uçuş yasağı öncesi Güney Afrika'dan Hollanda'ya uçan 600 yolcudan 61'inin testlerinin pozitif çıktığı belirlendi. Vakaların Omicron varyantı olup olmadığı incelenecek. Hollanda'dan Yusuf Özkan aktarıyor

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  beşiktaş

  UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda Beşiktaş'ı İstanbul'da 2-1 yenen Ajax, Avrupa'da üst üste beşinci maçını kazanarak liderliği garantiledi. Hollanda basını maça geniş yer verirken, Ajax teknik direktörünün kadro tercihleri şaşkınlıkla karşılandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Brüksel'de gösteri

  Avrupa'da artan vaka sayılarına karşı alınan yeni Covid önlemleri birçok ülkede protesto edildi. Hollanda'da Cuma akşamı Rotterdam kentinde başlayan protestolar, hükümet merkezi Lahey ile diğer kentlere de sıçradı. Avusturya, Hırvatistan, İtalya ve Belçika'da da Covid önlemlerine karşı binlerce kişi gösteri yaptı.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Rotterdam

  Rotterdam kentinde Cuma akşamı düzenlenen Covid önlemlerini protesto gösterisi kontrolden çıktı. Polis, otomobilleri ateşe verip, dükkanları yağmalayan göstericilere ateş açtı. 7 kişinin yaralandığı olayların ardından kentte "acil durum" ilan edildi. Hollanda'nın başkenti Amsterdam ile Breda kentinde de bugün Covid önlemleri ve aşı karşıtı protesto gösterileri düzenlenecek. Hollanda'dan Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Austrian police officers check a man's identity and vaccination certificate during a control in Voesendorf, district Moedling, Austria, on November 16, 2021

  Koronavirüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı Avrupa'da yeniden hızla yayılıyor. Birçok ülke hastalığa karşı yeni önlemler uygulamaya başladı. Almanya'da günlük vaka sayısı 65 bin 371'e ulaşarak rekor kırdı. Başbakan Angela Merkel, "Dördüncü dalga tüm gücüyle bizi vuruyor" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 10. EPA

  Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde G Grubu'ndaki son maçında Karadağ'ı 2-1 mağlup etti. Ay-Yıldızlılar böylece grubu 21 puanla ikinci sırada tamamladı ve play-off'lara kaldı. Türkiye'nin de dahil olduğu 10 grup ikincisi Avrupa Uluslar Ligi'nden gelen Çek Cumhuriyeti ve Avusturya'yla birlikte play-off'larda mücadele edecek. 3 takım daha Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak.

  Daha fazla bilgi
  next