Apple

 1. Cristina Criddle

  BBC Teknoloji Muhabiri

  şarj kablosu ucu USB-C ve 'Lightning'

  Birliğin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, cep telefonu ve elektronik cihazların şarj girişlerinin aynı standartta olmasını ve birlik üyesi ülkelerde bu şarj cihazlarının kullanılmasını önerdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. James Clayton & Chris Fox

  Teknoloji Muhabirleri

  Epic Games logo seen on an iPhone

  Apple, popüler Fortnite oyununun geliştiricisi Epic Games ile hukuk mücadelesini kaybetti. ABD’nin California eyaletinde bir mahkeme Apple’ın, uygulama geliştiricilerinin kullanıcılara App Store dışından daha ucuza ödeme yapma imkanından bahsetmesine izin vermesi gerektiğine hükmetti.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. James Clayton

  BBC Kuzey Amerika Muhabiri

  Kişisel bilgilerin mahremiyeti bir kez çiğnendiğinde bunun otoriter hükümetler elinde bir araca dönüşmesinden kaygı duyuluyor

  Apple bu yıl içinde kullanıma sokacağı yeni bir sistemle iPhone ve iPad'lerde çocuk istismarı içerikli görselleri daha iCloud'a yüklenmeden tespit edeceğini açıkladı. Birçok uzman kişisel bilgilerin mahremiyetinin meşru bir amaçla dahi ihlal edilmesinin kaygı verici bir eşiğin aşılması anlamına geleceğini söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. iPhone

  Bugün sabah saatlerinde Türkiye'de yaşayan iPhone kullanıcılarına 'Evde Kal Türkiye' uyarısı ile acil durum bildirimi gönderildi. Sosyal medyada kullanıcılar, uyarı ile beraber çok yüksek bir sesle alarm çaldığını belirterek tepkisini ortaya koydu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Jane Wakefield

  BBC Teknoloji Muhabiri

  Kişisel bilgilerin gizliliği anlaşmazlığının odağında Apple CEO'su Tim Cook ile Facebook kurucusu Mark Zuckerberg var

  Gelirinin çok önemli bir kısmını kullanıcılarına ait verileri toplayıp satarak elde eden Facebook, Apple'ın iPhone ve iPad işletim sistemlerinde yaptığı son güncellemeden rahatsız. BBC Teknoloji Muhabiri Jane Wakefield'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next