Vladimir Putin

 1. Ürdün Kralı Abdullah ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (2 Ekim 2014)

  Yaklaşık 12 milyon dosya ve evraktan oluşan Pandora Belgeleri, dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Sızdırılan belgelere dayalı haberlerde adı geçen bazı liderler, haklarındaki yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını yalanlayan açıklamalar yaptı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. BBC

  İzleme Servisi

  putin ve erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği baş başa görüşme bugün Rus basınının gündemindeydi. Yapılan yorumlarda; iki ülke ilişkilerinin istikrarlı bir şekilde geliştiğine dikkat çekildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Erdoğan, Rusya'dan dönüşte soruları yanıtladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'de Rusya lideri Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede savunma alanında, savaş uçakları ve denizaltı ile ilgili atılabilecek adımların da gündeme geldiğini söyledi. Erdoğan, ABD ile Türkiye arasında kriz yaratmaya devam eden S-400'ler konusunda geri adım atmalarının söz konu olmadığını vurguladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Getty Images

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde bir araya geldi. Rusya Devlet Başkanlığı Resmi Konutu'ndaki yaklaşık 3 saat süren görüşme sonrası iki lider detaylı açıklama yapmadı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Erdoğan, Putin ile yapacağı görüşme için Soçi'ye hareket etti

  Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı görüşme için Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Rusya'nın Soçi kentine hareket etti.

  Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Ankara Valisi Vasip Şahin uğurladı.

  Erdoğan'a ziyaretinde MİT Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik ediyor.

  Erdoğan'ın Putin'le Boçarov Ruçey Devlet Başkanlığı Resmi Konutu'nda gerçekleştireceği görüşme baş başa olacak.

  Erdoğan-Putin görüşmesi, Rusya ve ABD ile ilişkileri nasıl etkiler? - BBC News Türkçe

 6. Rusya seçim

  Rusya'da üç gün süren parlamento seçimlerinin ardından oyların yüzde 99'dan fazlası sayıldı. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Birleşik Rusya Partisi oyların neredeyse yüzde 50'sini alarak parlamentoda önemli bir çoğunluk elde etmiş görünüyor. Komünist Parti yüzde 19 ile ikinci sırada. Seçimler boyunca hile yapıldığına yönelik iddialar ise tartışılmaya devam ediyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Esad ve Putin Moskova'da, 13 Eylül 2021

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Pazartesi günü ülkesindeki iç savaşın başından beri en büyük destekçilerinden olan Rusya'ya üçüncü kez gitti. Esad, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüştü. Görüşmenin ana konusu muhaliflerin elinde kalan son bölgeler oldu. Putin, "En büyük sorun Suriye'deki yabancı güçlerin varlığı" dedi. Putin'in isim vermeden "yabancı silahlı güçler" diyerek Türkiye ve ABD'yi eleştirdiği yorumları yapılıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Mark Lowen

  BBC Avrupa Muhabiri

  Macron and Biden at Nato summit

  Peş peşe gelen ve en son Afganistan'dan çekilme konusunda yaşanan bir dizi anlaşmazlık sonrası Avrupalı liderler, Amerikan Başkanı Joe Biden hakkındaki beklentilerini yeniden değerlendirmeye ve ABD'ye daha az bağımlı bir gelecek kurgulamaya başladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Sarah Rainsford

  Sarah Rainsford, vizesinin Rusya tarafından yenilenmemesi sonrası ülkeden ayrıldı. Rusya, Rainsford'ın "ulusal güvenlik için tehdit oluşturduğunu" iddia etmişti. BBC Genel Müdürü Tim Davie, Rusya'nın kararı için, "Medya özgürlüğüne doğrudan saldırıdır ve bunu koşulsuz kınıyoruz" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next