Vladimir Putin

 1. Beyrut limanı

  Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Salı günü en az 135 kişinin ölümüne ve 5 binden fazla kişinin de yaralanmasına yol açan patlamada infilak eden 2 bin 750 ton amonyum nitratın Mozambik'te bir madende kullanılmak üzere sipariş edildiği, mürettebatın maaşını ödeyemeyen geminin fazladan yük alarak güzergahında olmamasına rağmen Lübnan'a uğradığı ortaya çıktı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Erdoğan-Putin telefon görüşmesi: 'Azerbaycan-Ermenistan gerilimi, Suriye ve Libya ele alındı'

  Erdoğan ve Putin

  Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi yaptığı açıklandı.

  Görüşmede, "Türkiye-Rusya ilişkilerini güçlendirecek adımların değerlendirildiği ve Azerbaycan-Ermenistan gerilimi ile Suriye ve Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

  Ayrıca. Erdoğan ve Putin'in, ikili ilişkiler ve bölgesel konularda iş birliği ve diyaloğu sürdürme konusunda mutabık kaldıkları ifade edildi.

 3. Cenk Başlamış

  Gazeteci

  putin

  Rusya'da anayasa değişiklikleriyle ilgili oylamadan alınan resmi olmayan ilk sonuçlar değişikliklerin beklendiği gibi halk tarafından onaylandığını gösteriyor. Böylece Putin isterse 2036'ya iktidarda kalabilecek. Vladimir Putin'in siyasi yolculuğunun dönüm noktaları neler? Cenk Başlamış'ın yazısı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. US troops train Afghan army in Helmand in 2016

  Kremlin yönetimi, Taliban militanları ile ABD ve diğer NATO askerlerini öldürmeleri karşılığında ödül anlaşması yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı. Taliban da Rus istihbaratı ile anlaşma yapıldığı yönündeki iddiayı reddetti.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Eva Ontiveros

  BBC Dünya Servisi

  Vladimir Putin

  Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2036 yılına kadar iktidarda kalmasının önünü açan anayasa değişiklikleriyle ilgili referandumda oy verme süreci başladı. Oy verme işlemi 1 Temmuz'da sona erecek. Rusya'nın son 20 ylına damgasını vuran Putin'in siyasi yükselişi nasıl oldu? Bu referandum neden önemli?

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Moskova'da koronavirüs salgınına karşın Zafer Günü resmi geçidi

  Moskova'da koronavirüs salgınına karşın, Nazi Almanyası'nın mağlup edilmesinin 75. yıldönümünde düzenlenen Zafer Günü askeri geçidini izlemek için binlerce kişi, Kremlin Sarayı yakınlarında toplandı.

  Kızıl Meydan'da geçiş yapan tankları, topları ve kıtalararası balistik füzeleri görmek isteyen binlerce kişi buluştu.

  View more on twitter

  Rusya Lideri Vladimir Putin'in, yabancı liderleri ve şu an 90'lı yaşlarında olan savaş gazilerini kabul ettiği tören, ülkedeki koronavirüs vakalarının 600 bini geçmesine karşın, planlandığı gibi düzenlendi.

  Zafer günü yürüyüşü
  Zafer günü yürüyüşü
  Zafer günü yürüyüşü
  Zafer günü yürüyüşü
 7. Dezenfeksiyon tüneli nasıl çalışıyor?

  RIA haber ajansı dezenfektan tünelinin nasıl çalıştığına dair Twitter hesabından bir video paylaştı.

  Putin’i ziyaret etmek isteyenler önce bu tünelden geçecek:

  View more on twitter
 8. Putin'e 'dezenfeksiyon tüneli'

  Putin

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in virüsten korunması için özel ‘dezenfeksiyon tüneli’ oluşturuldu.

  RIA haber ajansının haberine göre Putin’in Novo-Ogaryovo’daki konutunu Moskova dışından ziyaret edecek herkes bu tünelden geçmek zorunda.

  Ajansın haberine göre tüneldeki dezenfektan ince bir sıvı bulutu. Bu bulut tünelden geçenlerin kıyafetlerini ve cildin açıkta kalan yerlerini kaplıyor.

  Putin’in sözcüsü Dmistri Peskov da Nisan ayı başında Putin ile görüşecek herkesin test yaptırdığını söylemişti. Reuters haber ajansının haberine göre Peskov da bu açıklamasından bir ay sonra virüs kaptı.

  Rusya’da 500.000’den fazla vaka görüldü. Rusya, Brezilya ve ABD’den sonra en yüksek vaka sayısına sahip üçüncü ülke konumunda. Rusya bunun sebebinin kitlesel test programı olduğunu söylüyor.