Google

 1. Leo Kelion

  Teknoloji Muhabiri

  koronavirüs grafiği

  Google, koronavirüs salgını dönemi boyunca 130 ülkede, hatta aynı ülkenin farklı bölgelerinde insanların hareketlerini izleyerek farklı eğilimleri belgelemeye ve bunları yayınlamaya başladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. youtube

  Dünyanın en büyük video paylaşım platformu, bu yıl kuruluşunun 15'inci yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor. Günlerce milyonlarca kişinin ziyaret ettiği YouTube, bugün Google'ın bünyesinde bir şirket. Bundan 15 yıl önce böyle bir platform kurma fikri nasıl ortaya çıktı?

  Daha fazla bilgi
  next
 3. YouTube ve Google

  YouTube'un da sahibi olan Alphabet şirketi, video paylaşım sitesinin elde ettiği gelirlerle ilgili ilk kez açıklama yaptı. 2019 yılında elde edilen 15 milyar dolarlık reklam gelirinin büyük kısmının içerik üreticisi kullanıcılarla paylaşıldığı da aktarıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. App Store'da ToTok sayfası

  Birleşik Arap Emirlikleri'nin vatandaşların kişisel verilerine erişim için "casusluk amaçlı" kullandığı iddia edilen ToTok mesajlaşma uygulaması, Google ve Apple'ın uygulama dükkanlarından çıkarıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Google

  İnternet arama motoru Google'a ve Google'ın çatı şirketi Alphabet'e bağlı YouTube ve Gmail gibi hizmetlere sabah saatlerinde Türkiye ve Balkanlar'daki bazı ülkelerde erişim sıkıntısı yaşandı. Google'dan yapılan açıklamada sorunun, Google'ın Bulgaristan'daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eşzamanlı fiber kesintisinden kaynaklandığı belirtildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. GOOGLE ANDROID

  Haksız rekabet gerekçesiyle 93 milyon TL ceza verilen Google, Türkiye'de sunulacak olan yeni cihaz modellerinde Google servislerinin yer alamayacağını açıkladı. Google, konunun çözümü için Rekabet Kurumu ile çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. 2019 arama trendi

  Dünyanın en büyük arama motoru Google, 2019 yılına ait verileri paylaştı. Türkiye'de genel arama kategorisinde İstanbul seçim sonuçları, kişiler kategorisinde Emine Bulut ve "nasıl yapılır" alanında ise revani tarifi birinci sırada yer alıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. İkili Google'ı 21 yıl önce kurmuştu

  Google kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Google'ın sahibi olan Alphabet şirketinin icra kurulu başkanlığı (CEO) ve başkanlığı görevlerinden ayrılacaklarını açıkladı. İkili şirketin yönetim kurulunda kalmaya devam edecek. Google'ın CEO'su Sundar Pichai, Alphabet'in de CEO'su olarak ikilinin yerini alacak.

  Daha fazla bilgi
  next