Google

 1. Rekabet Kurulu, Google'a 296 milyon TL'lik para cezası verildiğini duyurdu

  Google

  Rekabet Kurulu, Google'a yönelik yapılan bir soruşturmanın tamamlandığını ve şirkete 296 milyon TL'lik para cezası verildiğini duyurdu.

  Kurul tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Quote Message: Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. Şirkete 296.084.899,49 TL idari para cezası verilmesine karar verildi.

  Google karara 60 gün içerisinde itiraz edebilecek.

 2. Android telefon

  Google, dünya genelinde birçok Android telefonda uygulamaların çökmesine neden olan sorunu giderdiğini açıkladı. Pazartesi günü başlayan sorun nedeniyle çok sayıda Android telefonda aralarında Gmail, Facebook ve Amazon'un da bulunduğu birçok uygulama açılmıyordu.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Joe Tidy

  BBC News

  trump shhh

  ABD Kongresi'ne düzenlenen saldırıdan günler sonra teknoloji devleri Başkan Donald Trump'ın hesaplarını kapattı, paylaşım yapmasına engel oldu. "Big tech" olarak bilinen bu özel şirketler Trump'ı nasıl susturdu? Bu adım ifade özgürlüğünün kısıtlanması anlamına gelir mi?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. ekmek

  Google, Türkiye'de 2020 boyunca en çok artış gösteren aramaları açıkladı. İlk beş arama sırasıyla EBA, Dolar Kaç TL, Corona Virüsü, Deprem ve Zoom oldu. Aramalarda 2020'nin en çok artış gösteren beş isminden ikisi siyasetçilerdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Telefon

  BBC Teknoloji Muhabiri Chris Fox, son dönemde piyasaya çıkan ve en iyi kameralara sahip olduğu söylenen dört cep telefonu modelini inceledi: Apple iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max, Google Pixel 5 ve Huawei Mate 40 Pro.

  Daha fazla bilgi
  next