Sosyal medya

 1. Instagram

  Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, artık 16 yaş altındakilerin açtığı hesapları otomatik olarak "gizli hesap" statüsüne alacak. Böylece sadece onaylı takipçiler bu hesapları takip edebilecek, paylaşımları beğenebilecek ve yorum yazabilecek.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Elizabeth Seger

  Cambridge Üniversitesi / Araştırmacı

  kameralar

  Covid-19 pandemisi boyunca ortaya atılan asılsız iddialar ve yanlış bilgiler, mücadele sürecinde en büyük engel olarak ortaya çıktı. Pandemi dönemiyle ileriye dönük en büyük güvenlik sorunlarından birinin "hakikat güvenliği" olduğu görüldü.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Joe Tidy

  BBC Siber Güvenlik Muhabiri

  linked in logo

  BBC Siber Güvenlik Muhabiri Joe Tidy, 700 milyondan fazla LinkedIn kullanıcısının kişisel bilgilerini 'eğlence olsun diye' çalan ve satan bilgisayar korsanı ile konuştu, sosyal medyada kullanıcıların profillerini ve verilerini 'kazıyan' hackerların dünyasını araştırdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Madeleine Pedersen

  Norveç'te sosyal medya paylaşımlarında gerçek dışı beden algısı yaratılmasının önüne geçmek için getirilen yeni yasal düzenleme, rötuş yapılmış ya da filtrelenmiş fotoğraf kullanan ücretli paylaşımlara bunu açıklaması zorunluluğu getiriyor. Peki sosyal medya fenomenleri bu değişikliği nasıl yorumluyor?

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Megha Mohan

  BBC Cinsiyet ve Kimlik Muhabiri

  Emma Watson, Thandiwe Newton and Julia Gillard

  Dünyaca ünlü isimlerin de aralarında olduğu 200 kadın, sosyal medya platformlarında kadınları hedef alan taciz ve hakaretlere karşı somut adım atılması talebiyle bir açık mektup yayımladı.

  Daha fazla bilgi
  next