Internet

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld

  Avrupa Birliği üyesi ülkelerin savunma bakanlarının, Cuma günü internet üzerinden telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdiği gizli toplantı, Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld ve danışmanlarının dikkatsizliği sonucu, herkese açık hale geldi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Sosyal medya ikonları

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yeni sosyal medya yasası kapsamında Türkiye'de resmi temsilci bulundurma şartını yerine getirmediği için Facebook, Instagram, Periscope, TikTok, YouTube ve Twitter'a 10'ar milyon TL ceza kesildiğini duyurdu.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Netflix ekranı

  Salgınla birlikte ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamaları Nisan-Temmuz döneminde dijital yayın platformlarına talebi arttırdı. Peki bu artışın sonrası yılın üçüncü çeyreğinde, bu platformların başını çeken Netflix ne durumda?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Joe Tidy

  BBC

  robin hood hacker imagery

  Bir bilgisayar korsanı grubu, çaldıkları parayı hayır kurumlarına bağışladı ve siber suç dünyası uzmanlarını şaşırtan bir ilke imza attı. Korsanların yaptıklarını, hem ahlaki hem de yasal açıdan garip ve tedirgin edici bir hamle olarak görenler var. Joe Tidy'nin haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. klavye

  Türkiye'de birçok internet servis sağlayıcının kullanıcıları, gece saatlerinde internete erişimde kesinti yaşadıklarını bildirdi. Kullanıcılar Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktardı. Kesinti yaklaşık 4 saat sonra büyük oranda sona erdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  sosyal medya

  Twitter, Facebook gibi milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya şirketlerine, bir dizi yükümlülük ve yaptırım öngören yasa bugün yürürlüğe girdi. Ankara'dan Ayşe Sayın, düzenlemeyi ve muhalefetin itiraz nedenlerini yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Almanya

  Türkiye'de bugün yürürlüğe giren sosyal medya düzenlemesinin 'Almanya modeli'ni örnek aldığı hükümet tarafından dile getiriliyordu. Peki Almanya neden Avrupa'nın en kapsamlı sosyal medya düzenlemesine gitme ihtiyacı duydu, 2017'den bu yana yürürlükte olan yasaya yöneltilen eleştiriler neler?

  Daha fazla bilgi
  next