ABD Başkanlık Seçimi 2016

 1. Bağdat Nisur Meydanı

  Önümüzdeki ay görevinden ayrılacak ABD Başkanı Donald Trump, Rusya'nın 2016 başkanlık seçim sürecine müdahale ettiğine yönelik açılan soruşturmada suçunu kabul eden eski danışmanı George Papadopoulos'un yanı sıra 2007'de Irak'ta 14 sivilin ölümüne sebep olmaktan suçlu bulunan Amerikan özel güvenlik şirketinin dört görevlisi de dahil 15 kişiyi affetti. BM, sert bir dille Trump'ı eleştirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Joe Biden

  ABD'de yeni başkanlık dönemine geçiş sürecini başlatmakla görevli hükümet kuruluşu Genel Hizmetler İdaresi (GSA) sonunda ABD'nin yeni başkanı seçilen Joe Biden'a resmi sürecin başlayabileceği haberini verdi. CNN'in haberine göre GSA, Trump yönetiminin geçiş sürecini başlatmak için hazır olduğunu Biden'a bildirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Donald Trump

  ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'daki ABD Başkanlık seçimini kaybetmesinin ardından ilk kez kameraların karşısına geçerek canlı yayında "Müthiş Hız Operasyonu" adını verdiği koronavirüs aşısı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Kaybettiği ancak sonuçları kabul etmediğini duyurduğu seçimle ilgili ise konuşmadı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Donald Trump

  ABD'de dört yıl önce yapılan seçimlerde büyük bir sürprize imza atarak ülkenin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump, ülke tarihinin en sıradışı başkanlık dönemlerinden birine imza attı. Cumhuriyetçi Parti'den bir kez daha aday olan Trump, başkanlığı sırasında hem iç hem de dış politikada aldığı kararlar tartışma yarattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Övgü Pınar

  Vatikan

  Başpiskopos Paul Gallagher ve Pompeo

  Avrupa turu kapsamında İtalya ve Vatikan'ı ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Vatikan yetkilileri arasında Çin konusunda atışma yaşandı. Pompeo, Vatikan'ın Çin'le ilişkilerini geliştirme çabalarını eleştirdi. Yarın Vatikan'da Pompeo'yla görüşmesi beklenen Kardinal Parolin, "Trump'ın ve Pompeo'nun duruşunu uzun süredir bilsek de bu çıkışı beklemiyorduk, şaşırdık" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. BBC'nin Kuzey Amerika muhabiri Anthony Zurcher, ABD başkanlık yarışının adayları Donald Trump ve Joe Biden arasındaki tartışmada kimin öne çıktığını kaleme aldı.

  BBC Kuzey Amerika Muhabiri Anthony Zurcher, ABD'de başkan adayları Donald Trump ve Joe Biden arasındaki tartışmada kimin öne çıktığını kaleme aldı. Zurcher tartışmayı "birbirlerine karşılıklı yemek fırlatanların mücadelesine" benzetti.

  Daha fazla bilgi
  next