ABD Başkanlık Seçimi 2016

 1. Voters cast their ballots at Robious Elementary School Tuesday, November 5, 2019 in Chesterfield County, Virginia

  ABD'de başkanlık ve kongre seçimleri 3 Kasım'da yapılacak. Başkan Donald Trump'ın rakibi Demokrat Parti'den eski Başkan Yardımcısı Joe Biden. Trump seçimlerin ertelenmesini istedi ama bunun için Kongre kararı gerekiyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ergin Yıldızoğlu

  İktisatçı

  Trump yoklamalarda Biden'ın gerisine düştü ama seçime kadar çok şey değişebilir

  ABD’de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi yapılan son kamuoyu yoklamaları Başkan Donald Trump’a toplumsal desteğin azaldığını gösteriyor. İktisatçı Ergin Yıldızoğlu ABD'de seçime beş ay kala son öngörüleri ve yorumları değerlendirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Capitol Hill

  ABD Temsilciler Meclisi'nde, Başkan Donald Trump'ın görevden alınmasıyla ilgili soruşturma tamamlandı ve bugün Başkan'a yönelik sürecin Senato'da devam etmesiyle ilgili oylama yapılacak. ABD'de başkanların azil süreci nasıl işliyor?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Bill Taylor

  Çarşamba günü kamuoyuna açık ifade verme sürecine geçilen azil soruşturmasındaki kilit isimlerden biri olan Ukrayna Büyükelçisi Bill Taylor, Başkan Trump'ın, siyasi rakibi Joe Biden hakkında soruşturma açılması için Ukrayna'dan direkt olarak istekte bulunduğunu iddia etti.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. President Trump

  ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika sınırına yapılmasını istediği duvar projesi ile ilgili hukuki süreçte önemli bir gelişme yaşandı. ABD Yüksek Mahkemesi, Savunma Bakanlığı bütçesinden 2.5 milyar dolarlık bir bölümün, güney sınırına yapılması planlanan proje için kullanabileceğine hükmetti.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Megha Mohan

  BBC Toplumsal Cinsiyet ve Kimlik Muhabiri

  Person on laptop with President Trump's photo on it and Twitter log in background

  ABD Başkanı Donald Trump’ın Demokrat Partili dört kadın Kongre üyesine “geldiğiniz ülkeye dönün” demesi ırkçılıkla suçlanmasına yol açtı. Peki bu durum ona siyasi bir zarar verecek mi? BBC Toplumsal Cinsiyet ve Kimlik Muhabiri Megha Mohan inceledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Donald Trump

  İngiltere'nin ABD Büyükelçisi Kim Darroch'ın sızan elektronik postalarında, Donald Trump yönetimi, beceriksiz ve özgüvensiz olarak tanımlanıyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, yazışmaları yalanlamayan bir açıklama yaptı.

  Daha fazla bilgi
  next