Güneydoğu Asya

 1. Swaminathan Natarajan

  BBC Dünya Servisi

  BBC'ye konuşan kadınların fotoğrafları

  İklim zirvesi COP26 öncesi dünyanın dört bir yanından gençler iklim değişikliğinin hayatları üzerindeki etkileri BBC'ye anlattı. Gençler, "İklim değişikliği, hayatlarımızı ve kimliğimizi tehlikeye atıyor" diyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Selahaddin Gülen

  Fethullah Gülen'in yeğeni olan Selahaddin Gülen'in yurt dışında yakalanarak Türkiye'ye götürüldüğü duyuruldu. Anadolu Ajansı Gülen'in Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonuyla yakalandığını duyururken bunun hangi ülkede gerçekleştiği bilgisini paylaşmadı. Gülen'in Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne 'teslim edildiği' duyuruldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Güvenlik güçlerinin ateş açmasının ardından yerdeki protestocular

  Birleşmiş Milletler, Myanmar'daki protestolarda dün 38 kişinin öldürüldüğünü açıkladı. BM Myanmar Özel Temsilcisi Christine Schraner Burgener, ülkeden gelen görüntülerin şok edici olduğunu söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Hatice Kamer

  Beş yıl önce haber takibi için HDP ve DTK'nın basın açıklamalarının fotoğraflarını sosyal medyada paylaşması sonrası "örgüt propagandası" yapmakla suçlanan Hatice Kamer, yeniden yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Filipinler Devlet Başkanı Duterte korumalarına onaylanmamış Çin aşısı yaptırdı, kendisi ise ‘aşının onaylanmasını bekliyor’

  Duterte ve askerler
  Image caption: Duterte ve Filipinli askerler

  Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin korumalarına henüz onaylanmamış Sinopharm aşısı yapıldığı açıklandı.

  AFP, Duterte’nin sağlığını riske etmeyerek ise aşının onaylanmasını beklediğini aktardı.

  Haberler üzerine daha fazla kişinin onaylanmamış aşı yaptırmaması için bir açıklama yapan Filipinler Gıda ve İlaç Dairesi, “Aşılar yalnızca faydaları zararından fazlaysa onaylanacaktır” dedi.

  Duterte’nin korumalarına verilen aşı Sinopharm tarafından geliştirildi.

  Aşı dünyada yalnızca Bahreyn tarafından onaylanmış durumda.