Yerel Seçim 2019

 1. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  hulusi akar

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 6. gününe giren Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili olarak parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin liderleri ile görüştü. Akar'ın muhalefet liderlerini ziyaretinde neler konuşuldu? Muhalefet hangi eleştirileri yöneltti? CHP, MHP ve İYİ Partililer, BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'a görüşmede konuşulanları anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Erdoğan ve belediye başkanları

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin ardından ilk kez parti ayrımı gözetmeksizin üçü kayyum olmak üzere 29 belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde ağırladı. Toplantıda nelerin konuşulduğu Ayşe Sayın kaleme aldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Ayşe Sayın

  Ankara

  Kılıçdaroğlu

  CHP yerel seçimde ilk defa oylarını aldığı seçmenlerin desteğini nasıl kalıcı hale getirmek istiyor? Kürt Sorunu raporu hangi ilkeler etrafında güncellenecek? BBC Türkçe'den Ayşe Sayın, yerel iktidarını Türkiye yönetimine taşımak isteyen CHP'nin 2023 stratejisini araştırdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  AKP

  AKP, 31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değişim rotasına odaklanmış durumda. BBC Türkçe'den Ayşe Sayın, kabine ve parti yönetiminde nasıl değişiklikler olacak, Yıldırım cumhurbaşkan yardımcısı olur mu, Albayrak ekonomi yönetiminde kalır mı gibi sorulara AKP kulislerinde yanıt aradı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Fundanur Öztürk

  Ankara

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

  Bugün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın görevdeki 100. günü. Yavaş, bu sürede belediye memurlarının tazminat haklarından belediye kaynaklarında tasarrufa, kentteki ulaşım ve altyapı sorunlarından gezen sinemaya farklı yeniliklere imza attı. Fundanur Öztürk'ün haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Ayşe Sayın

  Ankara

  erdogan

  Yerel seçimlere beş aydan kısa bir zaman kala iktidar partisi AKP'de kulisler hızlandı. İstanbul'da Binali Yıldırım'ın, Ankara'da Mehmet Özhaseki'nin, İzmir'de ise Süleyman Soylu'nun isimleri ön planda. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Mahmut Hamsici

  BBC Türkçe

  Selahattin Demirtaş

  HDP'nin tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları vasıtasıyla BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı ve 31 Mart yerel seçimlerinin en önemli sonucunun 'toplumun kamplaşma değil birlikten yanalığını göstermesi olduğunu' söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Ayşe Sayın

  Kayseri

  Kayserili seçmenler

  Kayseri, 24 Haziran'da yüzde 70'le Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en yüksek desteği veren kentlerdendi. O nedenle de "AKP'nin Kalesi" olarak da anılıyor. Cumhur İttifakı'nın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, "1869'da kurulan Kayseri'yi, Anadolu'nun parlayan şehri olarak ön plana çıkarmalıyız" diyor. Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Ayşe Sayın

  Gazeteci, Ankara

  davutoglu ve babacan

  Yerel seçimlere kısa süre kala, eski AKP'lilerin yeni parti girişimini siyasi kulisleri hareketlendirdi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yeni parti için ne zaman düğmeye basacak? Ayşe Sayın kulislerde konuşulan yeni parti senaryolarını MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat'a sordu.

  Daha fazla bilgi
  next
 10. Ayşe Sayın

  Ankara

  Türkiye ekonomi

  31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde AKP-MHP ve CHP-İYİ Parti ittifaklarının nasıl sonuç vereceği merakla bekleniyor. Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu formüllü arayışlarla, HDP'nin içinden çıkacak yeni bir sol parti de 2019 için dile getirilen senaryolar arasında. Ayşe Sayın, Türkiye siyasetinde 2019 için öngörülen senaryoları yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next