Fotoğrafçılık

 1. A photo showing a stone on an undulating ground

  Dünya çapından 840 kişinin katıldığı Yılın Manzara Fotoğrafçısı yarışmasında etkileyici kareler yer aldı. Uluslararası Yılın Manzara Fotoğrafçısı 2019'un kazananı Rus sanatçı Oleg Erşov oldu. Yarışmanın öne çıkan fotoğraflarını derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Prince of Wales Bridge in fog

  Çin'in Vuhan kentinde 10 günde inşa edilmesi planlanan hastaneden sis altında kalan Galler Prensi Köprüsü'ne... Dünyanın dört bir yanından fotomuhabirlerin objektiflerine yansıyan kareleri derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Oliver Jarvis

  BBC Stories

  Carly Clarke

  Carly Clarke, 2012 yılında kendisine kanser teşhisi konulduğunda hayatının son günlerini belgelemek istedi. Bedeninin gün be gün nasıl değiştiğini görmek için resimlerini çekmeye başladı. Şimdi yedi yıl sonra, erkek kardeşine de kanser teşhisi konuldu. Carly yeniden kamerasını eline aldı, kardeşinin fotoğraflarını çekti.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Ergün Güven

  Gazeteci

  Postacı fotoğrafı

  ABD'li fotoğrafçı Bill Ray'in 1969 yılında Nevşehir'de çektiği fotoğraf karesi, 50 yıl sonra sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere ulaştı. Gazeteci Ergün Güven, fotoğrafı çekilen amcası Hasan Güven'in öyküsünü BBC Türkçe için kaleme aldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Efe Öç

  BBC Türkçe

  Postacı fotoğrafı

  50 yıl önce çekilen bu fotoğraftan, birçokları sosyal medya aracılığı ile haberdar oldu. Fotoğraf, 1969 yılının Eylül ayında Kapadokya'da çekilmişti. New York'taki evinden BBC Türkçe'ye konuşan fotoğrafçı Bill Ray, ikonikleşen karenin ve Life dergisi için yaptığı bir aylık yolculuğun hikayesini anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next