Engellilik

 1. George Bates

  İskoç basketbolcu George Bates, gelecek yıl Tokyo'da düzenlenecek Paralimpik Oyunları'nda oynayabilmek için sol bacağını kestirmeyi planladığını açıkladı. Bates, Uluslararası Paralimpik Komitesi'nin 2015'te değiştirilen kurallara uyması için Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Komitesi'ne baskı yapması sonucu Olimpiyatlar'da yarışmasının imkânsız hale geldiğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Quaden'in ağladığı video milyonlarca kez izlendi

  9 yaşındaki Avustralyalı bir erkek çocuğa okulundaki diğer öğrencilerin sataşması üzerine üzülüp ağladığını gösteren bir video sosyal medyada viral olunca, çocuğu Disneyland'a göndermek için 452 bin Avustralya doları (300 bin ABD doları) yardım toplandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Tİo

  Tio 15 yaşında. Endonezyalı. Kolları ve bacakları olmadan soğdu. Ama bu onu hayatta sevdiği şeyleri yapmaktan alıkoymadı. BBC'ye anlattığı hikayesinde Tio, "Asla vazgeçmeyin. Ne olursa olsun umudunuzu kaybetmeyin" diyor. Ve kendisini sevenlerden ona diğer insanlardan farklıymış gibi davranmamalarını istiyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. sumeyye boyacı

  Londra'da düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye adına yarışan 16 yaşındaki Sümeyye Boyacı, 50 metre sırtüstünde dünya ikincisi oldu. İspanyol rakibine 0.3 salise ile geçilen Boyacı, yarışın öncesinde ve sonrasında BBC Türkçe'ye konuştu.

  Daha fazla bilgi
  next