Suriye haberleri

 1. Eyad el Garib

  Almanya'da bir mahkeme, Eyad el Garib adlı eski bir Suriye İstihbarat Örgütü ajanını insanlığa karşı suç işlemekten 4,5 yıl hapis cezasına çarptırdı. El Garib'in 2013'te Suriye'den kaçtığı ve bir süre Türkiye'de de yaşadığı belirtiliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Khaled Asaad in 2002

  Suriyeli yetkililer, 2015'te antik kent Palmira'yı korumaya çalışırken IŞİD militanları tarafından halkın önünde başı kesilerek öldürülen arkeolog Halid Esad'ın cesedini bulmuş olabileceklerini açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Mazlum Kobani

  Suriye'nin kuzeydoğusunu kontrol eden Suriye Demokratik Güçleri'nden (SDG) Mazlum Kobani, El Arabiya'nın El Hadath televizyonuna verdiği röportajda, "Yeni ABD yönetimiyle SDG arasında ortak bir program hazırlanacağını" söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Suriye'den Türkiye'ye giriş yapan araçta, ağızları bantlanarak gizlenmiş 4 kuzu bulundu

  kuzu

  Suriye'den Türkiye'ye giriş yapmak için, Şanlıurfa’daki Akçakale Gümrük Kapısı'na gelen otomobilin far bölümü ile akaryakıt deposuna gizlenmiş, ağızları bantlı 4 kuzu ele geçirildi. Sürücü gözaltına alındı.DHA'nın haberine göre Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ekipleri, Suriye'nin Tel Abyad kentinden Akçakale Gümrük Kapısı'na gelen ve sürücüsünün ismi açıklanmayan bir otomobili durdurdu.

  Kontroller sırasında otomobilin ön ve arka kısımlarından ses geldiği belirlendi.

  Detaylı inceleme yapan ekipler, otomobilin far bölümü ile akaryakıt deposuna gizlenmiş, ses çıkarmaması için ağızları bantlanmış 4 kuzu tespit edildi.

  Kuzular bulundukları yerden çıkarılırken, sürücü jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 5. Şam'da İsaril bombardımanı

  İsrail, Suriye topraklarının içinde, İran destekli milislerin yer aldığı bölgelerde bir haftada ikinci hava bombardımanını gerçekleştirdi. Deyrezzor ve Ebu Kemal'de gece saatlerindeki bombardımanda silah depoları ve askeri noktalar hedef alındı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Biden ve Erdoğan

  2020'nin son dönemini Avrupa Birliği (AB) ve ABD'den gelen yaptırım kararlarıyla kapatan Türkiye'yi 2021'de yoğun bir dış politika gündemi bekliyor. Gündemin başında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "otokratik" olmakla eleştiren Joe Biden'ın 20 Ocak'ta Beyaz Saray'ı devralmasının ardından Türk-Amerikan ilişkilerinin alacağı seyir olacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Pro-Syrian government forces gather around busses carrying Jaish al-Islam fighters and their families from their former rebel bastion of Douma in 2018

  Suriye'nin doğusunda bir otobüse düzenlenen saldırıda hepsi asker olduğu belirtilen en az 28 kişi öldürüldü. Saldırının sorumluluğunu üstlenen olmazken, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi saldırıyı IŞİD'in düzenlediğini duyurdu.

  Daha fazla bilgi
  next