Somali

 1. Çağıl Kasapoğlu

  BBC Türkçe

  19 Şubat'ta Mogadişu'da Türkiye'nin Somali güvenlik güçlerine hibe ettiği 'kirpi' zırhlı araçları da muhaliflere karşı sokaklara konuşlandırıldı.

  Somali'de ordu içindeki bazı grupların karşı karşıya gelmesi, Türkiye'nin eğittiği askerleri de içine çeken askeri ve siyasi bir krize dönüştü. Türkiye'nin eğittiği güvenlik güçlerinin "siyasi amaç uğruna kullanıldığı ve bu durumun da Türkiye'nin itibarına zarar verdiği" yorumları yapılıyor. Türk yetkililer de eğitilen askerlerin sorumluluğunun Somali Federal Hükümeti'nde olduğunu söylüyor. Çağıl Kasapoğlu iddiaları inceledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Saldırı

  Cihatçı örgüt Eş Şebab tarafından üstlenilen intihar saldırısında 2 Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'da yaptığı paylaşımda 3'ü Türk 14 kişinin de yaralandığını duyurdu.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Halima Aden

  İlk tesettürlü model olarak bilinen Somali asıllı ABD'li manken Halima Aden, bu sektörde çalışmanın kendisini dini inançlarından taviz vermeye zorladığını söyleyerek artık defilelere çıkmayacağını duyurdu.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Çağıl Kasapoğlu

  BBC Türkçe

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Ocak'ta Senegal'e gitti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu Açılış Oturumu'nda konuşuyor. Afrika ülkeleriyle ilişkilerin geliştirilmesi, Türkiye'nin dış politikada 2020'deki önceliklerinden biriydi. Türkiye'nin kıta ülkeleriyle ilişkileri özellikle 2005 yılından sonra ekonomi, diplomasi ve insani yardım alanlarında arttı. Çağıl Kasapoğlu'nun haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Young man looking out of aeroplane window

  Muhammed'in ailesi onu yıllarca diğer çocuklar gibi yetiştirmeye çalıştı: Sert ve maskülen. Hatta içindeki dişi cinin çıkarılması için halüsinatif maddelerin verildiği bir yere bile gönderildi. Ancak sonunda onu öldürmeye karar verdiler. Layla Mahmud, Muhammed’in hikayesini anlatıyor.

  Daha fazla bilgi
  next