İspanya

 1. west ham taraftarları

  Bu haftasonu Türkiye dahil, birçok ülkede futbol liglerinde yeni sezon başlıyor. Geçtiğimiz sezon koronavirüs salgını yüzünden seyircisiz oynanan karşılaşmaların ardından, önlemlerin esnetilmesiyle bu sezon futbol karşılaşmalarında kapılar seyircilere açılacak. Türkiye ve Avrupa'nın başlıca liglerinde, taraftarların stadyumlara nasıl, hangi koşullar altında alınacağını derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İspanya: Yangın söndürme uçakları ve ekipmanlar bugün ve yarın etaplar halinde geliyor

  İspanya hükümeti, İspanyol Hava Kuvvetleri'ne ait iki adet CL 415 yangın söndürme uçağı ve bir adet C-295 nakliye uçağının yanı sıra Askeri Acil Durum Birimi'nin bir ekibinin tamamını, yangın söndürme çalışmalarına destek vermek üzere gönderme kararı aldı.

  İspanya Büyükelçiliği tarafından Twitter'da yapılan paylaşımda, "Uçakların ve ekipmanların gelişi Pazartesi ve Salı etaplar halinde gerçekleşecektir" ifadeleri yer aldı.

  View more on twitter

  'Yoldayız'

  #HelpTurkey (Türkiye'ye yardım) etiketiyle yapılan bir diğer paylaşımda ise Büyükelçilik, "Yoldayız" ifadesine yer verdi.

  View more on twitter
 3. madrid

  Tasarı Parlamento'da onaylanırsa, trans bireyler herhangi bir tıbbi teşhis veya hormon tedavisi olmadan isimlerini ve resmi evraklarda cinsiyetlerini istedikleri gibi değiştirebilecek. 14 ve 15 yaşındaki çocukların da ebeveynlerinin izniyle cinsiyet değiştirmeleri yasal hale gelecek.

  Daha fazla bilgi
  next