İngiltere Basın Özeti

 1. Security officers stand guard at an entrance of the Port of Dover

  İngiltere gazete manşetlerinde mutasyona uğrayan koronavirüsle haberler yer alıyor. Times gazetesi, "Avrupa kapılarını İngiltere'ye kapattı" manşetiyle yayımlanırken Daily Mirror İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın fotoğrafının üzerine, "Avrupa'nın hasta adamı" manşetini attı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. boris johnson

  İngiliz The Times gazetesinde yayımlanan bir makalede, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın aile geçmişi nedeniyle hem Ermenilerle hem de Türkiye ile yakın bağları olmasına karşın Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalarla ilgili bugüne kadar hiç açıklama yapmadığına dikkat çekildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Azeri tankı

  İngiliz Times gazetesi, Dağlık Karabağ'da Ermeni ve Azeri güçlerinin çatışmasını ele aldığı başyazısında, "NATO'nun, Türkiye'nin uzun süredir devam eden bir tartışmayı alevlendirmesini dizginlemesi gerektiğini" yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. MICOTAKIS

  Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, The Times gazetesi için bir makale kaleme aldı. Miçotakis, makalesinde Türkiye'yi saldırgan bir tutum ve üslup benimsemekle suçlarken, sağduyulu hareket etmemesi halinde AB yaptırımlarına hedef olabileceğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Boris Johnson outside Downing Street

  İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Pazartesi günü yapacağı konuşmada Avrupa Birliği (AB) ile 15 Ekim'e kadar ticaret anlaşması yapılamaması halinde her iki tarafın da "bunu kabul edip, yoluna devam etmesi gerektiğini" söylemesi bekleniyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. INGILTERE

  İngiliz basını, Boris Johnson hükümetinin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir dizi ülke ile seyahat koridorlarının oluşturulması için görüşmeler yürüttüğünü bildirdi. Haberlere göre, Türkiye ile İngiltere arasında karşılıklı uçuşların 15 Temmuz'da başlanması bekleniyor.

  Daha fazla bilgi
  next