İngiltere Basın Özeti

 1. TCMB

  Naci Ağbal'ın Cuma akşamı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile görevinden alınması dünya basınında "şoke edici" bir gelişme olarak yorumlandı ve bu kararın Türk Lirası'nı olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Composite image of the Metro and Mirror front pages

  Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle'ın, Amerikalı ünlü televizyon sunucusu Oprah Winfrey'e verdikleri röportaj Pazartesi akşamı da İngiltere'de ITV Televizyonu'nda yayımlandı. İngiliz gazeteleri yaklaşık 2 saat süren röportaja sayfalarında geniş yer verdi. Daily Mirror, "Son 85 yılın en büyük kraliyet krizi" manşetini attı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. The Daily Telegraph and the Daily Mirror front pages 6 March 2021

  İngiltere'de son yılların en tartışma yaratacak televizyon yayınına doğru geri sayım başladı.Prens Harry'nin eşi Sussex Düşesi Meghan Markle'ın, Amerikalı ünlü televizyon sunucusu Oprah Winfrey'e verdiği röportaj Pazar akşamı Amerika'da hemen ertesi günde İngiltere'de yayınlanacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Guardian gazetesi, organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla yargılanarak hüküm giyen Alaattin Çakıcı'nın Türkiye'de siyaset sahnesine yeniden çıkmasıyla ilgili bir haber yayımladı.

  İngiltere'de yayımlanan Guardian gazetesi, organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla yargılanarak hüküm giyen Alaattin Çakıcı'yla ilgili bir haber yayımladı. Haberde, "Türkiye'de mafyanın kamusal yaşama yeniden döndüğü" yorumu yapıldı, "Bu da yeni siyasi iklimde, eskiden karanlık olarak addedilen kişilerin en iyi ihtimalle devletin kucakladığı en kötü ihtimalle ise sahip çıktığı kişilere dönüştüğünün bir göstergesi" denildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Security officers stand guard at an entrance of the Port of Dover

  İngiltere gazete manşetlerinde mutasyona uğrayan koronavirüsle haberler yer alıyor. Times gazetesi, "Avrupa kapılarını İngiltere'ye kapattı" manşetiyle yayımlanırken Daily Mirror İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın fotoğrafının üzerine, "Avrupa'nın hasta adamı" manşetini attı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. boris johnson

  İngiliz The Times gazetesinde yayımlanan bir makalede, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın aile geçmişi nedeniyle hem Ermenilerle hem de Türkiye ile yakın bağları olmasına karşın Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalarla ilgili bugüne kadar hiç açıklama yapmadığına dikkat çekildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Azeri tankı

  İngiliz Times gazetesi, Dağlık Karabağ'da Ermeni ve Azeri güçlerinin çatışmasını ele aldığı başyazısında, "NATO'nun, Türkiye'nin uzun süredir devam eden bir tartışmayı alevlendirmesini dizginlemesi gerektiğini" yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. MICOTAKIS

  Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, The Times gazetesi için bir makale kaleme aldı. Miçotakis, makalesinde Türkiye'yi saldırgan bir tutum ve üslup benimsemekle suçlarken, sağduyulu hareket etmemesi halinde AB yaptırımlarına hedef olabileceğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Boris Johnson outside Downing Street

  İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Pazartesi günü yapacağı konuşmada Avrupa Birliği (AB) ile 15 Ekim'e kadar ticaret anlaşması yapılamaması halinde her iki tarafın da "bunu kabul edip, yoluna devam etmesi gerektiğini" söylemesi bekleniyor.

  Daha fazla bilgi
  next