Hindistan

 1. Geeta Pandey

  BBC News, Delhi

  Evlilik içi tecavüz suç kabul edilmeyince kadın tarafından boşanma sebebi olarak da ileri sürülemiyor

  Kadına yönelik şiddet konusunda yasalarda önemli ilerlemeler kaydedilen Hindistan'da evlilik içi tecavüz bir türlü suç kapsamına alınmıyor. Ancak mahkemelerden çıkan çelişkili kararlarla konu bir kez daha gündemde.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Zoya Mateen

  BBC News, Delhi

  A health worker prepares a dose of Covishield vaccine in Delhi

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Hindistan'da en yaygın kullanılan Covid aşısı olan Covishield'ın sahte versiyonlarını tespit ettiğini duyurdu. Covishield, AstraZeneca'nın geliştirdiği Covid aşısının Hindistan'daki Serum Enstitüsü tarafından üretilen versiyonunun adı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Salman Ravi

  BBC Hindi, Delhi

  Protests outside the crematorium

  Hindistan'da 9 yaşındaki bir kız çocuğunun toplu tecavüze uğradığı, öldürüldüğü ve cansız bedeninin yakıldığı iddiaları protestolara neden oldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Soutik Biswas

  BBC Hindistan Muhabiri

  eşi ölen bir kadının ağlaması.

  Yeni bir araştırmaya göre Covid-19 salgını Hindistan'da dört milyondan fazla ek ölüme yol açtı. Bu ölümlerin tam olarak kaçına Covid-19'un neden olduğunu belirlemek zor olsa da, ek ölüm pandeminin genel etkisini ölçme yöntemlerinden biri.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Covid virus

  İlk olarak Hindistan'da görülen Delta varyantı İngiltere'de hakim koronavirüs türüne dönüşmüş durumda. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de Delta varyantının tespit edildiği il sayısının 26'ya yükseldiğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Ishleen Kaur

  BBC'den Ishleen Kaur dünyadaki en büyük yoga hareketlerinden olan Şivananda’da tutkulu bir yoga öğretmeniydi. Ta ki bir gün bir sosyal medya paylaşımını gördükten sonra çok sayıda cinsel istismar şikayetini ortaya çıkarana kadar.

  Daha fazla bilgi
  next