Joe Biden

 1. Erdoğan, Rusya'dan dönüşte soruları yanıtladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'de Rusya lideri Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede savunma alanında, savaş uçakları ve denizaltı ile ilgili atılabilecek adımların da gündeme geldiğini söyledi. Erdoğan, ABD ile Türkiye arasında kriz yaratmaya devam eden S-400'ler konusunda geri adım atmalarının söz konu olmadığını vurguladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Erdoğan ile Biden'ın Ekim sonunda Roma’da görüşeceği açıklandı

  Erdoğan ve Biden 14 Haziran'da Brüksel'deki NATO zirvesinde bir araya gelmişti
  Image caption: Erdoğan ve Biden 14 Haziran'da Brüksel'deki NATO zirvesinde bir araya gelmişti

  TRT ve DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşeceğini duyurdu.

  İki liderin Roma’daki G-20 zirvesi sırasında görüşeceği aktarılıyor.

  G-20’nin internet sitesindeki bilgilere göre zirve 30-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

 3. Erdoğan

  76. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iklim değişikliğine karşı mücadelenin önemine değinerek "Tabiata en büyük zararı kim verdiyse, doğal kaynakları kim vahşice sömürdüyse iklim değişikliğiyle mücadeleye en büyük katkıyı da onlar yapmalıdır" dedi. Salgında aşı milliyetçiliğinin sürdürülmesinin "yüz kızartıcı" olduğunu belirten Erdoğan, "Yerli aşımız Trukovac'ı yakın zamanda tüm insanlığın istifadesine sunacağız" diye konuştu.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Joe Biden

  ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin Covid'le mücadelesine ilişkin atılacak yeni adımları Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında duyurdu. Aşı zorunluluğunun kapsamı genişletilirken, 100'den fazla çalışanı olan şirketlerin çalışanlarına da aşı ya da haftada bir negatif Covid testi zorunlu tutulacak. Biden aşı olmayanlara hitap ederek, "Daha neyi bekliyorsunuz? Sabrımız tükeniyor" ifadelerini kullandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Mark Lowen

  BBC Avrupa Muhabiri

  Macron and Biden at Nato summit

  Peş peşe gelen ve en son Afganistan'dan çekilme konusunda yaşanan bir dizi anlaşmazlık sonrası Avrupalı liderler, Amerikan Başkanı Joe Biden hakkındaki beklentilerini yeniden değerlendirmeye ve ABD'ye daha az bağımlı bir gelecek kurgulamaya başladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Başkan Biden kürtajı yasaklayan eyalet yasasına Yüksek Mahkeme'nin müdahale etmemesinin Anayasa dışı bir kaos yarattığını söyledi

  ABD Başkanı Joe Biden, Texas'ta kürtajı büyük oranda yasaklayan yasanın yürütmesinin Yüksek Mahkeme tarafından durdurulmamasına tepki gösterdi. Biden, mahkemenin tavrı için "Anayasal haklara görülmemiş bir saldırı" dedi ve tüm imkanlarıyla düzenlemeye karşı harekete geçme sözü verdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Biden

  Afganistan'dan tahliye operasyonlarının tamamlanmasının ardından ABD Başkanı Joe Biden ulusa seslendi. Tahliye operasyonunun "olağanüstü başarılı" olduğunu söyleyen Biden, "İsterlerse tüm Amerikalıları Afganistan'dan çıkarmaya kararlıyız" dedi. Biden, "Ya çekilecektik ya da savaşı yükseltecektik" sözleriyle ABD'nin çekilme kararını savundu.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Afganistan

  Afganistan'da 20 yıl sonra yeniden yönetimi ele geçiren Taliban, Batılı güçlere ülkedeki askerlerini çekmeleri için ek süre vermeyeceğini açıkladı. Taliban Sözcüsü Suheyl Şahin, ABD'nin daha önce ilan ettiği son çekilme tarihi olan 31 Ağustos'un kendileri için "kırmızı çizgi" olduğunu söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next