Depresyon

 1. Charlie Hebdo dergisine saldırıların ardından kullanılan "Ben Charlie'yim" sloganı.

  Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, tartışmalara neden olan Muhammed Peygamber karikatürlerini, dergiyi hedef alan 2015 yılındaki saldırıya ilişkin davadan bir gün önce tekrar yayımlama kararı aldı. Dergi "Asla diz çökmeyeceğiz, asla vazgeçmeyeceğiz" açıklamasını yaptı. Dava Çarşamba günü başlıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. bolsonaro

  Brezilya'nın önde gelen gazetelerinden O Globo'dan bir muhabir, Brezilya Cumhurbaşkanı'na karısı hakkındaki yolsuzluk iddialarına ilişkin soru sorunca Bolsonaro, gazeteciye "Gerçekten yapmak istediğim şey yüzünü parçalamak, değil mi?" yanıtını verdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Erdoğan

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kızı Esra Albayrak'a Twitter üzerinden gelen yorumlara tepki gösterdi ve "Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Instagram

  Instagram'ın başlattığı deneme süreci Avustralya, Japonya ve İtalya'nın da aralarında bulunduğu bir dizi ülkede uygulamaya girdi. Kullanıcılar beğeni sayısı yerine "diğerleri" ifadesini görecek. Amaç kullanıcılar üzerindeki "beğenilme baskısını azaltmak".

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Chrystia Freeland, Amal Clooney ve Jeremy Hunt

  İngiltere ve Kanada'nın işbirliğiyle Londra'da düzenlenen 'Basın Özgürlüğü için Küresel Konferans'ın ilk gününün kapanış oturumunda, iki ülke dışişleri bakanları, baskılar nedeniyle giderek alanı daralan basın özgürlüğünün güçlendirilmesini ve gazetecilerin can güvenliğinin korunmasını amaçlayan küresel bir girişim başlattıklarını ilan ettiler.

  Daha fazla bilgi
  next