Hayvan hakları

 1. Footage of a polar bear with "T-34" painted on its fur was shared on social media in Russia

  Ülkede sosyal medyada görülen, üzerine siyah sprey boyayla "T-34" yazılmış bir kutup ayısının görüntüleri uzmanları kaygılandırdı. T-34, Sovyetler Birliği'nin İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi güçlerini yenilgiye uğratmasında büyük rol oynayan efsanevi bir tanktı. Ayının akıbetinden endişe ediliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Puma

  Arjantin'in kuzeyindeki Tucuman eyaletinde Florencia Lobo'nun "anneleri ölen bir kedinin yavruları" sanarak evde beslemeye başladığı hayvanlar puma çıktı. Lobo, yol kenarında buldukları ve 2 ay evde besledikleri hayvanların puma olduğunu veteriner muayenesinde öğrendi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. The Lion pictured in front of a building

  Nijerya'nın Lagos kentinde, bir evi koruması için tutulduğu belirtilen bir aslan yetkililer tarafından sahibinin elinden alınıp, bir hayvanat bahçesine götürüldü. İki yaşındaki aslanın, görevliler tarafından bir okulun tam karşısındaki evde bulunduğu belirtildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Belçika'nın Flaman kesimindeki Bekegem köyünde Cumartesi günü hayvan aktivistleri tarafından basılan kaz çiftliğindeki 183 hayvanın stres sonucu öldüğü belirtiliyor. Çiftlik sahibi, 500 hayvanın bulunduğu çiftlikteki diğer 317 hayvanın da, baskının şokunu atlatamadıkları için itlaf edileceğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Ayı

  Hindistan'ın Gujarat eyaletinde ayıları öldürüp cinsel organlarını yediği öne sürülen bir avcı gözaltına alındı. Yarlen adıyla bilinen ve kaplan da avladığı öne sürülen avcı, altı yıldır aranıyordu.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  çiftlikte 2 tavşan

  Hollanda'nın doğusundaki Arnhem kenti yakınlarındaki ülkenin en büyük tavşan çiftliği, son aylarda vegan hayvan hakları savunucularının hedefi haline geldi. Çiftliğin sahibi Henk Oonk'a göreyse eylemcilerin yarattığı gürültü ve ışık nedeniyle tavşanlar felç geçiriyor ve bulaşıcı hastalığa yakalanarak telef oluyorlar.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Almanya'da iki zebra bir sirkten kaçmıştı

  Almanya'da bir sirkten kaçtıktan sonra otobana çıkarak bir trafik kazasına yol açan bir zebra polis tarafından vurularak öldürüldü. Çarşamba günü ülkenin kuzeyindeki Rostock kentinde meydana gelen olayda zebra otobanda trafik yoğunluğu artırmış, birkaç araca zarar vermiş ve bir aracın da kaza yapmasına yol açmıştı.

  Daha fazla bilgi
  next