Україна домовляється з ЄС про скасування плати за роумінг - Порошенко

порошенко Копирайт изображения PRESIDENT.GOV.UA

Українська сторона веде переговори з Європейським Союзом про скасування плати за мобільний роумінг. Про це президент України Петро Порошенко заявив з нагоди запуску безвізового режиму з ЄС на Європейській площі у Києві.

"Можу відкрити приємну новину: у моїх переговорах з керівництвом ЄС і з лідерами країн-членів ми почали боротьбу за скасування плати за роумінг для українців на території ЄС", - сказав президент на святковому концерті "Безвіз".

Президент додав, що триває робота щодо створення доступного транспортного сполучення між Україною та ЄС, залучення лоукостів, збільшення можливостей прикордонних пунктів пропуску.

Петро Порошенко також привітав українців з безвізовим режимом, який запрацює з країнами ЄС вже після опівночі.

"Ми вступаємо в іншу історичну епоху. Ця подія символізує остаточний розрив України з "русским миром". Ми цього не робили навмисне, але наше фінальне розставання з Москвою відбувається напередодні 12 червня - Дня Росії, головного державного свята РФ", - сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що Україна стала незалежною від Росії "політично, економічно, газово-енергетично, і навіть духовно".

Копирайт изображения UNIAN

"Єдине, що засмучує - надвисока ціна, той кривавий рахунок, який нам виставив Кремль", - сказав Петро Порошенко, нагадуючи про полеглих за волю України

Президент також закликав українців цінувати свободу, яку вони отримали.

Глава держави запевнив: біометричні паспорти продовжать видавати і після 11 червня - дати старту безвізового режиму, тому отримати такий документ зможе кожен громадянин України.

"Це наша перемога. Ми цього варті. Слава Європі і Слава Україні", - завершив свій виступ президент Порошенко.

Від опівночі 11 червня 2017 року усі громадяни України, які мають біометричний паспорт, зможуть відвідувати 30 країн Європи (усі країни ЄС крім Британії та Ірландії, а також Швейцарія, Ліхтенштейн, Ісландія і Норвегія) без віз і перебувати там до 90 днів впродовж кожних 180 днів.

Новини на цю ж тему