Гран-прі Одеського кінофестивалю отримав фільм білоруської режисерки

Одеський кінофестиваль Копирайт изображения УНІАН

Гран-прі IX-го Одеського міжнародного кінофестивалю отримав фільм "Кришталь" білоруської режисерки Дар'ї Жук. Про це повідомляє УНІАН.

Режисерка отримала статуетку "Золотий Дюк" та премію у 10 тисяч євро.

"Кришталь" - комедія, в якій кілька поколінь зіткнулися одне з одним. Молода рейверка Веля, яка мріє про еміграцію до США, вимушено переїздить до невеликого заводського містечка і перевертає його життя догори дриґом.

У міжнародній конкурсній програмі спеціальний приз журі отримав трилер "Поророка" румунського режисера Костянтина Попеску.

Приз за кращу режисуру отримав грецький режисер Бабіс Макрідіс, який зняв фільм "Жалість". Він отримав премію в розмірі 2 тисяч євро.

"Жалість" - сатирична комедія з елементами чорного гумору, що розповідає історію 40-річного чоловіка, який живе з сином і доглядає за дружиною, яка перебуває в комі.

Журі Національного конкурсу визнало найкращим українським короткометражним фільмом "В радості, і тільки в радості", режисер Марина Рощина.

"Золотий Дюк" за повнометражний фільм Національної конкурсної програми дістався "Дельті" Олександра Течинського.

Володаркою "Дюка" за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі стала Анастасія Пустовіт ("Коли падають дерева", реж. Марися Нікітюк).

У категорії "Найкраща режисерська робота" перемогла Тоня Ноябрьова, "Герой мого часу". Тоня Ноябрьова підкреслила: "Для усіх нас, кінематографістів, важливо знімати чесно, неначе кожен фільм - останній. Ти відкриваєш свій унікальний голос, лише тоді його зможуть почути в усьому світі".

У номінації "кращий європейський документальний фільм" перемогла кінострічка української режисерки Аліси Коваленко "Домашні ігри".

У фільмі розповідається історія 20-річної киянки Аліни, яка отримує шанс вирватися з бідності завдяки футболу. Вона має почати грати за збірну України, але життя кидає їй виклик: вмирає її мати, залишаючи двох дітей.

IX Одеський міжнародний кінофестиваль проходив з 13 по 21 липня.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему