Варфоломій І поскаржився на тиск через українську автокефалію - Супрун

Поділіться цим Email Поділіться цим Facebook Поділіться цим Twitter Поділіться цим Whatsapp

Image copyright BULENT KILIC / Getty Images

Вселенський патріарх Варфоломій І розповів, що відчуває тиск від противників ідеї автокефалії української православної церкви.

Про це у мережі Twitter написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, вселенського патріарха вона зустріла випадково в аеропорту Ататюрк у Стамбулі.

"Подякувала за підтримку українського народу. Він розповів про тиск, який відчуває від противників ідеї автокефалії української православної церкви. Втім, це не завадить прийняти правильне рішення", - написала пані Супрун.

Контент недоступний

Утім деталей розмови пані Супрун не повідомила.

22 квітня у Вселенському патріархаті повідомили, що отримали звернення з України з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні та анонсували проведення консультації з цього питання.

19 квітня президент Порошенко, Верховна Рада та архієреї поки ще неканонічних українських православних церков (УПЦ КП та УАПЦ) звернулись до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про визнання та надання їм автокефалії (незалежності).

Петро Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної незалежної православної церкви, сподіваючись, що це питання має вирішитись до чергової річниці хрещення Київської Русі наприкінці липня 2018 року.

Українська православна церква Московського патріархату - поки що єдина канонічна в Україні - вже заявила, що президент України Петро Порошенко та Верховна Рада перевищили владу та втручаються у справи церкви.

Стежте за нами в Telegram ! Ми надсилаємо туди головні новини і добірку найкращих статей.