Блог з Луганська: найперший тост буде за мир

Луганськ Копирайт изображения Yana Victorova

Передноворічний Луганськ різний. Різний, втім, як і будь-яке місто, що готується святково увійти в наступний рік, залишивши в році, що минає, все погане. Луганськ різний зараз ще і від мінливої ​​погоди - то відлига, то виражений мінус, то сніг, то висока вологість.

Ніби погода вирішила показати нам все, на що здатна, саме до Нового року. І тим не менше - з підступною погодою від ожеледиці по мокрій каші під ногами - свято наближається! Його чарівні дзвіночки "Дінь-ділі-дон!" чують діти, тому що вони не втратили ще здатність чути і розрізняти чарівні звуки свята, як не втратили поки що віри в добрих чарівників і саме диво.

Місто напередодні свята метушливе - закінчити і урочисто запустити шляхопровід на Пархоменко - найбільшу розв'язку транспорту в Луганську, відіграти дитячі свята і міські ялинки, роздати дітям подарунки, купити подарунки в сім'ї, придумати і придбати все на святковий стіл так, щоб потім була можливість жити ще весь січень до зарплати.

Копирайт изображения Yana Victorova

А ще виїхати тим, хто хоче зустріти Новий рік з близькими деінде, і приїхати тим, хто мріє повернутися додому... Як і в будь-якому місті на землі, свято наближається і до Луганська і його "Дінь-ділі-дон!" чути дедалі голосніше, хоча чують це далеко не все.

Вартість квитків на дитячі вистави в міські театри радує: в ляльковий театр - 40 рублів, в філармонію - 30 рублів, а в український музично-драматичний і російський театр імені П. Луспекаєва по 20 рублів з людини. А ранковий суботній мультик в кінотеатр "Русь" взагалі безкоштовний, щоправда, початок сеансу о 9:00 і при малій кількості глядачів мультфільм можуть і не показати...

Набагато дорожче обійдуться квитки в цирк - від 150 до 600 рублів, і на дитячі приватні вистави, яких багато зараз проходить всюди (від залів кінотеатрів до будинків культури) - від 150 рублів за квиток плюс платне фотографування з ростовими ляльками. До Нового року активізувалися платні атракціони навколо міської ялинки - 3 хвилини на електромобілі обійдуться в 100 рублів, а паровозик для зовсім маленьких - 50 рублів.

Копирайт изображения Yana Victorova

У вихідні дні при певному дефіциті транспорту (деякі міські маршрути працюють тільки в будні дні) маршрутки переповнені. Здебільшого за рахунок ошатної дітвори і їхніх батьків, які поспішають на шкільні ранки і міську ялинку, на свята в гуртки і ДК, що обіцяють подарунки від громадського руху "Світ Луганщині" і профспілки.

І в цій щорічній суєті, переповнених у вихідні маршруткам, ошатною та повної передчуттів дітлахам, розмовах і ринкових клопотах відчувається відлік часу, як на великому годиннику видно рух стрілок. Чи був важким цей рік? Не легким, але набагато легшим за 2014 рік.

Копирайт изображения Yana Victorova

Напередодні Нового року завжди хочеться встигнути трохи більше - закінчити розпочаті справи, порадувати близьких смачним столом і подарунками. А ще обов'язково включити в список бажань море. Нехай ця мрія звучить як найбільш нереальна та найдорожча, але мрії ж можуть бути різними, правда?

Але найбільша мрія, найперший тост за кожним столом - буде тост про мир, а потім вже про здоров'я. Нехай до нас прийде мир, а близькі будуть здорові. І, здається, саме ці слова звучали роками і десятиліття раніше - завжди!

Тільки саме зараз вони набули особливого сенсу і особливого значення і з просто слів, вимовлених за святковим столом, перетворилися на впізнавані і страшні картинки, зрозумілі всім. Нехай буде мир для всіх. І нехай ми всі станемо трохи добрішими, а в кожен будинок прийде свято.

Новини на цю ж тему