Вулкани Нікарагуа. Чому варто зазирнути у їхні кратери?

Вулкани Нікарагуа Копирайт изображения SOPHIA VOVK

"¡Vamos, amigos! (ісп. - ходімо друзі)! Ще 15 хвилин і буде бар, там безкоштовна cerveza (ісп. - пиво), відпочинете", - мій гід починає потрохи кепкувати.

Минає вже третя година, як я, мій напарник Мартін зі Швеції та наш гід піднімаємося до кратера вулкану Concepción (острів Ометепе, Нікарагуа).

Ми вже добряче захекані, влили в себе по кілька літрів води, обоє мокрі до нитки, спершу від поту, потім від хмар, у які ввійшли, як тільки набрали висоту більше 1200 метрів.

Переглядаємося, розуміємо, що скоро обом гаплик, але не здаємося і навіть підіграємо гіду:

"Ні, мені коктейль pina colada. Але побільше рому, будь ласка, бо починаю підмерзати".

Фінальний відрізок вулкану Консепсьйон, який є другим за висотою в Нікарагуа (1610 метрів) - надзвичайно складний. Схил стрімкий, під ногами нестійкі закам'янілі шматки лави та дрібні камінці. Впасти і травмуватися дуже легко.

Епічності підйому додає шалений вітер, який так і хоче тебе знести зі схилу, та густа хмара, через яку видимість не перевищує п'яти метрів.

Тож ступаємо обережно, іноді доводиться переважно рачкувати.

"Друзі, стоп!" - раптом ультимативно відрізав гід. Ми миттєво послухались. "Далі "muy peligroso (ісп. - дуже небезпечно)".

Копирайт изображения SOPHIA VOVK
Image caption Вулкан Консепсьйон є другим за висотою в Нікарагуа.

Виявляється, ми досягли вершини, попереду величезний кратер діючого стратовулкану.

Востаннє він "оживав" у 2010 році, тоді він виплюнув величезну хмару попелу, чим добряче налякав місцевих.

Правда, мені побачити пащеку цього монстра не вдалося. Її міцно огорнули хмари і все, що нам лишилось - це акуратно розпочати 4-годинний спуск в долину.

Вулкан Консепсьйон - мій улюблений в Нікарагуа. Він сам вирішує, кому з туристів показати всю красу, кого подражнити, а кого покарати за легковажність.

Копирайт изображения SOPHIA VOVK
Image caption Консепсьйон сам вирішує, кому з туристів показати всю красу, кого подражнити, а кого покарати за легковажність.

Кілька років тому тут загинули туристи, які захотіли самостійно піднятися на вершину. Тож відтоді без гіда - зась.

Але урок засвоїли не всі - нещодавно дівчина з Фінляндії вирішила зекономити і пішла сама. Впала, зламала руку, пошкодила ногу, довелося організовувати рятувальну операцію, щоб її спустити і доставити у госпіталь.

Зі мною Консепсьйон лише дражнився. Як тільки дорогою назад ми скинули 500 метрів, хмари розсіялися і вершина відкрилася у всій красі.

"Хоч бери та повертайся", - з легким розчаруванням промовила собі під ніс.

На острові Ометепе розмістились одразу два вулкани.

Копирайт изображения SOPHIA VOVK
Image caption Сусід Консепсьйона Мадерас - спокійніший і трохи нижчий.

Сусід Консепсьйона Мадерас - спокійніший і трохи нижчий. За місцевою легендою, обидва вулкани - це ніщо інше як груди дівчини, яка втопилася в озері через нещасне кохання. Зараз велетів розділяє невеличка річка, по якій можна сплавлятися на каяках (авт.- різновид човнів).

Думаєте, варто раз в житті побачити вулкан і поставити галочку "зроблено" в своєму списку з умовною назвою "я тут була або я це зробила"? Помиляєтесь!

Я вражена, наскільки вулкани різні. Я вражена, скільки можливостей вони дають людям, які живуть поруч, і яку загрозу несуть, якщо з ними необачно жартувати.

Вулкани мене захопили з першого погляду. Першими в житті мені пощастило їх побачити в Індонезії. Відтоді, мандруючи світом, ніколи не оминала нагоди їх відвідати.

Індонезія (острів Ява), Італія (острів Сицилія), Іспанія (острів Тенеріфе), потім Коста-Рика і зараз Нікарагуа.

Це одна з найбільш сейсмічно активних територій у світі. Вулканів тут зо три десятки (19 з них активні). Вони вибудувались у ланцюг, який перетинає всю країну з Півночі на Південь.

Копирайт изображения ExploreNicaraguaTours,Inc.
Image caption В Нікарагуа близько 30 вулканів.

Найбільш вражаючий з них - вулкан Масая.

Насправді це цілий комплекс з двох вулканів та п'яти кратерів. В одному з них - клекоче лава. Густе вариво на самісінькому дні і червоні клуби диму і газу можна розгледіти за кілька кілометрів.

Це місце відкрили іспанські конкістадори і назвали його "пащею пекла". Спершу вирішили, що в глибинах землі булькоче чисте золото. Навіть спробували перевірити. Втім, безуспішно.

Копирайт изображения SOPHIA VOVK
Image caption Іспанські конкістадори назвали вулкан Масая "пащею пекла".

Потім місцевий диктатор Сомоза (30-50-ті роки ХХ ст.) полюбляв тут розправлятися зі своїми політичними опонентами. Скільки і кого саме тут він відправив на той світ - вже ніхто й не дізнається.

Заглядати у пащеку Масая варто, коли стемніє. Вулкан для відвідин дуже легкий - на авто можна під'їхати до головного кратера. Правда, перед цим вистояти чималі черги, бо кількість відвідувачів суворо лімітована. У кожного відвідувача є лише 15 хвилин. Потім ти маєш покинути територію.

Вулкан номер 3 у моєму особистому списку - неймовірно живописна Лагуна де Апойо.

14 тисяч років тут сталося величезне виверження, внаслідок якого утворився кратер завширшки близько 7 кілометрів. Із роками вода заповнила діру і зараз - це фантастично красиве озеро з блакитною теплою водою, пляжами та густими лісами на схилах.

Копирайт изображения SOPHIA VOVK
Image caption Живописна Лагуна де Апойо

Це - улюблене місце для відпочинку як місцевих, так і туристів. Навколо різноманітні готелі і ресторани, купайся донесхочу або бери каяк і махай веслами до іншого берега.

А ще тут можна займатися дайвінгом (авт. - підводне плавання).

"Я занурювався у кратері вулкану", - о!, та у світі повно дайверів, які хочуть мати такий спогад і відповідний запис у log book (англ. - книга занурень).

Біля вулканів у Нікарагуа організовують чимало розваг.

Хочеш з'їхати на дошці зі схилу і випробувати сендбордінг? Без проблем! 30 баксів і ти котишся з гори у спецкостюмі. Правда, перед тим мусиш сам на схил видертися.

Хочеш переночувати у наметі біля підніжжя монстрика? Давай, ми організуємо тур з триразовим харчуванням, вечірніми піснями біля багаття і тд.

А ще всякі зіп-лайни, парапланеризм, хайкінги та багато іншого.

У Нікарагуа добре навчились заробляти на небезпеці.

Новини на цю ж тему