Книжковий блог: про котиків і песиків

Копирайт изображения ridna mova/anetta publishers
Image caption Обкладинки книжок "Вуличний кіт на ім'я Боб" (видавництво "Рідна Мова") та "Жуль" (видавництво Анетти Антоненко)

Книги про домашніх улюбленців - це прекрасний відпочинок від усього інформаційного негативу, який нас оточує. Крім усього сентиментального і зворушливого, в них ще може бути достатньо мудрості і художньої майстерності.

Дідьє ван Ковеларт, "Жуль"

Видавництво Анетти Антоненко, 2016

Одного з найпопулярніших сучасних французьких авторів, лауреата Гонкурівської премії, до творчого доробку якого входить більше 20 романів, нарешті можна прочитати українською.

Дідьє ван Ковеларта літературні критики стабільно хвалять за легкість сюжетів та образи, які запам'ятовуються своєю неординарною невимушеністю. "Жюль" не став винятком.

Романтична - в хорошому сенсі цього слова - історія кохання незрячої красуні Аліси та невдахи-науковця Зібала залишає багатий післясмак.

"Жуль" − це асамбляж із пригод і почуттів, що майстерно поєднані в оповідь із фотографічною передачею образів. Якщо без метафор, то ви уявлятимете кожного персонажа чітко і до найменших деталей. З людьми та їхнім коханням, розчаруваннями і зрадами в романі все більш-менш ясно, але тема песиків заслуговує окремої уваги.

Жуль - це лабрадор-поводир, пес надзвичайно розумний, який покликаний служити і допомагати. Його відданість Алісі і стане основою сюжету, який отримає несподівану, але дуже мудру розв'язку.

Прекрасна книга, чудовий переклад - "Жуль" просто створений для того, щоб дарувати задоволення від того, яким талановитим може бути очевидний вимисел.

Джеймс Бовен, "Вуличний кіт на ім'я Боб"

Видавництво "Рідна Мова", 2016

Копирайт изображения EPA
Image caption Письменник Джеймс Бовен і його кіт Боб на прем'єрі фільму в Берліні

Дивовижна історія про те, як кіт рятує життя людини. У цій книжці все по-справжньому. Жодного вимислу. Джеймс Бовен справді був наркоманом, безхатченком і вуличним музикантом.

Якось він знайшов рудого кота - істоту, яка своєю відданістю повернула молодому чоловіку прагнення змін і смак до життя. Простоту оповіді, яка інколи межує з примітивністю, цілком компенсує щирість та емоційність.

"Вуличний кіт на ім'я Боб" − книжка про те, що людині для щастя потрібно зовсім небагато: трохи взаємної турботи, піклування, спілкування і можливість скуйовдити м'якеньке котяче хутро, щоби почулося задоволене муркотіння.

Цей твір став світовим бестселером - за кілька років його переклали 30 мовами. Лише у Великій Британії було продано понад мільйон примірників, а у США книжка стала бестселером New York Times.

У березні фільм за повістю з'явиться в українському прокаті.

Чи варто говорити, що життя Джеймса Бовена цілком налагодилося? Він позбувся залежності від наркотиків, відновив зв'язок із батьками і став благодійником, який віддає частину зароблених коштів організаціям, що опікуються безхатченками та вуличними тваринами.

Bruce Cameron, "A dog's purpose"

Pan Macmillan,2010

Копирайт изображения AP
Image caption Брюс Камерон із дружиною Катрін Мішон, що є співавтором сценарію до фільму, та їхнім собакою Такером.

Книжка для тих, хто любить собак, вважає їх найкращими істотами на Землі та прагне зрозуміти їх іще краще, ніж дозволяють результати досліджень британських вчених.

Брюс Кемерон є автором багатьох романів, які розповідають про песиків з усією відповідальністю та ґрунтовністю. Письменник справді консультується з кінологами, науковцями, собачими психологами. Може, тому герой його роману мислить складніше за деяких людських індивідів.

До слова, у лютому 2017 року вийде екранізація цієї книги, тому вивчати першоджерело можна вже зараз.

Щоб не розкривати всіх тонкощів і авторських хитрощів, зазначу лише, що в основі роману - історія перероджень собаки.

Цуцик-дворняга, втікач із розплідника, собака-поліцейський, жертва недолугих господарів - все це втілення однієї псячої душі, котра більш за все прагне воз'єднатися з людиною, яку любила понад усе і мала взаємність.

Наприкінці свого шляху пес нарешті розуміє, чому йому довелося пройти стільки випробувань: щоб у потрібний час врятувати свого господаря від відчаю та самотності.

Після A dog's purpose ви вже ніколи не ставитиметеся до тварин, як раніше: вам весь час здаватиметься, що вони знають і розуміють набагато більше, ніж здається.

Також на цю тему