Чому балет "Великий Гетсбі" такий популярний?

балет "Великий Гетсбі" Копирайт изображения Getty Images
Image caption Кліффорд Вільямс танцює в балеті Майєра Вульфшайма

Відкриваються куліси. На сцені у красивому світлі танцює Кліффорд Вільямс. Здається, у нього рухається кожна клітина, кожна кістка. І глядачі одразу розуміють, що обрали на цей вечір правильну виставу. Але він - не Гетсбі.

Кліффорд Вільямс танцює другорядну роль Майєра Вульфшайма - мафіозі, так званого партнера по бізнесу Великого Джея Гетсбі. Не всі одразу розуміють, що за сюжетом роману головний герой насправді не він. Бо у балеті саме Вільямс миттєво закохує в себе глядачів.

Балет "Великий Гетсбі" показують вже третій рік. У Києві вкрай рідко і щоразу з аншлагом. Від самого початку команда проекту взяла кілька козирів, що забезпечують популярність вистави і в Україні, і за кордоном.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джея Гетсбі у стрічці зіграв Леонардо Ді Капріо, Тобі Маґвайр виконав роль Ніка Керравея, а Кері Малліган - Дейзі Б'юкенен

Насамперед, це сам роман "Великий Гетсбі" Френсіса Скотта Фіцджеральда, який вважають чи не не головним твором письменника. Критики скажуть вам, що сама ця назва, означатиме вона балет, оперу, чи спектакль, збиратиме зали в різних країнах світу.

Козирем є і фільм з однойменною назвою, де шляхетного закоханого героя зіграв Леонардо Ді Капріо.

Зацікавлює композиторський дует Костянтина Меладзе та Юрія Шепети, яких поважають шанувальники поп-музики та музичних телепроектів.

Титуловані солісти Денис та Анастасії Матвієнко. Хореограф-постановник Дуайт Роден, відомий своєю співпрацею з Цирком Дю Солей та американськими зірками. Усе це сходиться наче пазл у красиву рекламну картинку.

Копирайт изображения Getty Images

Однак якщо ви не читали книгу чи не пам'ятаєте фільму, розгледіти сюжетну лінію історії Великого Гетсбі у балеті буде непросто.

Красномовство Фіцджеральда на сцені театру замінюють віртуозні танцювальні постановки Родена. Однак це переважно окремі сценки, кожна з яких дарує безумовну естетичну насолоду, проте поєднати їх в цілісну історію глядачу вдається назавжди. Деякі кульмінаційні моменти змазані.

Від роману в балеті залишається тільки тема кохання Джея Гетсбі, всю драму якого експресивно передає Денис Матвієнко. Глядачі сперечаються, кого з героїв танцюють інші солісти.

Копирайт изображения Getty Images

Яка ролі Кліффорда Вільямса, стає байдуже. Хочеться просто, щоб він танцював якнайдовше. Це він задає динаміку і оживляє дійство.

Фанати стрічки "Великий Гетсбі", які підсвідомо шукатимуть в балеті Леонардо Ді Капріо, не залишаться ні з чим. Кілька акордів музичного супроводу нагадують мотиви музики до фільму. Їх точно впізнають ті, хто полюбив кіно.

Для нерозбалуваної театральними новинками публіки балет "Великий Гетсбі", безумовно, подія. Це шоу, це свято, поєднання класичного балету і сучасної хореографії, яскраві декорації, злагоджені масові сцени, знані солісти і красиве освітлення. Якщо тільки не чути, як у моменти, коли герої танцюють у повній тиші, освітлювачі сперечаються, яка пушка має працювати, і абстрагуватися від роману.

Новини на цю ж тему