Блог екс-поліцейського: про водіїв-"псевдоюристів"

  • Андрій Кобилінський
  • Для ВВС Україна
Поліція

Автор фото, UNIAN

"Яка причина зупинки?" - погляд водія втупився в лобове скло, він до кінця сам не вірить, що наважився звернутися до поліцейського, "як ті хлопці в ютубі".

"Е-е... А покажіть ваше посвідчення", - судомно згадує, як треба розмовляти, інший кермувальник.

"Документи в руки не даю! Це незаконно", - гордо заявляє третій.

Таких водіїв я називав "псевдоюристами". Браві ролики Дорожнього контролю, яких вони надивилися, грають з ними злий жарт.

Чому "псевдо-"? Тому що справжніх юристів легко відрізнити. Вони розмовляють напрочуд спокійним голосом і погоджуються виконати прохання полісмена. Частіше за все усміхаються, їхня впевненість у собі відчувається ледь не фізично.

Пам'ятаю, як одного разу зупинив голову райсуду з Київської області. Вечір п'ятниці, сам бог велів перевірити на алкоголь (а раптом це - джекпот!) Принюхуватися було якось неюридично, тому попросив напарника знайти двох свідків. І тут трагікомедія: свідок виявився п'яним, а суддя - тверезим. Але нічого, голова посміявся з ситуації та й поїхав собі.

А любителі дивитися ролики, "як Дорожній контроль опускає мусорів", почуваються нервово і невпевнено, бо "чули дзвін, та не знають де він". "А... а у вас немає доказів, ось!"

Ну, і що ж з такими робити? Іноді не хочеш штрафувати. Можна ж просто перевірити, чи тверезий, чи в порядку документи. Але мусиш, бо людина ж хоче, "щоб усе по закону".

Інший випадок. Наприкінці зими ми зупиняли багатьох водіїв через брудні номери. Просиш його просто протерти задній номерний знак, а він вибігає шукати свідків, які би підтвердили, що номер не такий вже й брудний.

Ще й 20 метрів кроками відмірює, бо в правилах руху сказано, що знак має бути чітко видно саме з такої відстані. "Я буду оскаржувати!"

Він знімав мене на телефон, не давав документів для ознайомлення. Але всю потрібну для постанови інформацію про нього я взяв з бази даних - і постанова прийшла йому поштою.

Потім такий водій буде розказувати друзям за пивом, як він "удєлав" нову поліцію, замовчуючи при цьому, що отримав штраф.

Мораль така: побачили в Youtube сміливців з дорожнього контролю? "Не намагайтеся повторити в реальному житті".