Блог психолога: чи треба лізти в душу і телефон коханого?

Копирайт изображения william iven

"Він вимагає від мене паролі від соцмереж і месенджерів!"

"Я почуваюся геть позбавленим особистого простору, бо дружина щовечора перевіряє моє листування і номери дзвінків на мобільному. Вважає, оскільки ми поєднали долі, у нас не може бути секретів одне від одного".

Чи є це нормальним?

Боятися чи любити

Такий примус до відвертості, на жаль, зараз досить поширений у стосунках. Та за нібито безневинним прагненням до взаємної щирості як запоруки міцних стосунків "стирчать вуха" невпевненості у собі, страху втрати партнера. І як наслідок - намагання контролювати.

Кожна пара, звісно, сама має вирішувати для себе, який ступінь допуску до внутрішнього світу є для неї прийнятним.

Але сама потреба контролю, вимога покрокового звіту й готовність до душевного самооголення свідчить, що у стосунках не все гаразд.

Нещасним і ображеним безпідставною підозрою почувається не лише той, хто погодився на такі утиски. А й сам побутовий агресор.

Адже в глибині душі не може не відчувати, що досяг бажаного не шляхом довіри, а за допомогою маніпуляції.

І хоч партнер й пристав на його умови, - та не через кохання, а тому що є психологічно слабшим. Або щоб від нього відчепилися, щоб уникнути конфлікту.

Отже, "переможець", зламавши особистісні кордони чоловіка чи дружини, не отримує душевного спокою, а дедалі більше його втрачає.

Виправдовуєшся - отже винен

По перше, це він проявив слабкість, виказавши власну розгубленість, роздратування, коли чогось не знає про партнера. Отже - свою залежність від нього.

Той же, як виглядає, просто проявив поблажливість, значить, виявився таки зверху.

Копирайт изображения ben white

По-друге, отримавши доступ до не призначеної для неї інформації, людина, налаштована на пошук доказів "зради", інтерпретує її упереджено. За принципом - ми завжди знаходимо те, чого шукали. Звичайно ж, безневинна переписка з колегою по роботі завідомо трактується як шлюбний переступ.

Той партнер, котрий "добровільно" відкрив карти (коди, паролі), змушений виправдовуватися. Отже апріорі призначається винним. І надалі піддається більш жорсткому контролю.

Оскільки будь-яке невротичне прагнення - в цьому випадку - контролю неможливо задовольнити, бо воно є ірраціональним, репресивні дії посилюватимуться.

І що ж виграли партнери, які начебто домовилися "нічого одне від одного не приховувати"?

Насправді ж безпардонно залізли на особисту територію одне одного. Порушили не лише закони здорових стосунків, а й знехтували елементарною тактовністю, повагою один до одного. Як запобігти кризі довіри у стосунках?

Любов без кордонів?

Все дуже просто.

З перших побачень, ще на етапі пізнавання один одного не робіть того, що вам не подобається.

Чітко окреслюйте ваші кордони, переходити які не дозволено нікому.

Адже той, хто скаржиться, що його контролюють, сам дозволив так поводитися із собою. Бо так само боявся, якщо не погодиться, партнер образиться і розірве стосунки.

Копирайт изображения sweet ice cream photography

З іншого боку, "жертви" сімейного свавілля нерідко зізнаються, що їм лестить, що за ними так убиваються.

Бажання контролювати вони сприймають як надмірну зацікавленість своєю особою.

Їм забавно спостерігати, як закоханий партнер втрачає голову через них. Тож вони навіть навмисно провокують його на ревнощі.

Тобто так само маніпулюють замість того, щоб щиро кохати.

Звичайно, пристрасні стосунки вимагають певного здорового напруження. Такого собі підсвідомого перманентного подразнення певних психологічних зон одне одного.

Це, як відомо, є запорукою яскравого сексу, особливо на початках. Біблійна любов до ближнього видається надто прісною й безтілесною.

Але якщо постійно натискати на больові точки партнера, пізнавши їх, коханий чи кохана будуть уникати вас. Адже почуватися чиєюсь власністю приємно лише в рольових іграх.

Відмінність гри від життя в тому, що гру ми, за бажання, завжди можемо зупинити.

Отже, якщо ви хочете бути довго один одному цікавими, вмійте вчасно зупинитися у прагненні якомога швидше дізнатися все один про одного.

Новини на цю ж тему