Блог з Донецька: квіти Кобзареві та підготовка до голоду

Донецьк
Image caption Дошка оголошень у Донецьку

Ми всі живемо очікуванням дива або кінця. Людям настільки потрібно вірити хоч комусь, що вони охоче вірять ворожкам або астрологам. Я все частіше чую про якісь оптимістичні прогнози від знайомих і малознайомих людей: "Ця Пасха буде голодною, а наступна - переможною", "до травня війна закінчиться".

Нещодавно випадково зустрілася зі знайомим. У розмові з'ясувалося, що він донедавна працював у структурі "ДНР", хоча в його обов'язки не входила участь у боях.

На моє запитання про присутність російських військових я отримала таку відповідь: "Танків сотні, російських солдатів - море, мобілізацію оголошують, щоб хоч якось пояснити кількість воюючих "ополченців", у військовій структурі - розбрід і невизначеність. Все це котиться в нікуди".

Дуже впадає в очі ДНРівська символіка на машинах - у кожній третій висить цей прапорець або наклейка замість українського прапора на номерах. Серед донеччан є люди, які записують номери таких машин з тим, щоб потім, коли Донецьк знову стане українським, "злити" їх відповідним структурам.

У місті все ще працюють деякі нічні клуби, в яких час від часу трапляються перестрілки і бійки. Ці клуби періодично закривають, а потім відкривають знову.

9 березня ознаменувалося тим, що в "ДНР" і "ЛНР" "місцеві органи управління" організували покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку. Ця новина була неодноразово показана по всіх місцевих каналах.

Зараз все частіше подейкують про наступ на Маріуполь. Розмови ведуться без будь-якого ентузіазму або наснаги. Знайома звідти каже, що вони бояться туманів, тому як є ймовірність нападу з моря під час сильного туману. Наскільки це правдоподібна інформація - я судити не можу, але живуть вони в атмосфері страху і очікування штурму. Та й у Донецьку сьогодні знову почала працювати артилерія.

В цілому відбувається якесь "бродіння умів". Ще кілька місяців тому людей можна було умовно розділити на дві групи - проукраїнську і проросійську, - а зараз люди вже не вірять нікому й ані в що, живуть одним днем і намагаються пристосуватися до сформованих умов.

Дачники, наприклад, і люди, що живуть в своїх будинках, готуються до сезону дуже активно, оскільки очевидність зірваної посівної кампанії цього року незаперечна, і ціни на овочі та фрукти змушують людей знову повертатися на свої занедбані дачні ділянки і братися за лопату.

Минулої осені кілька сільгоспробітників були вбиті на блокпостах "ДНР" або під час роботи на землі.

На полях залишилися снаряди, багато угідь заміновані, тож народ готується до гіршого - до голоду.

Незважаючи на вбитий ринок нерухомості, виявляється, деякі російські бізнесмени купують тут квартири за викидними цінами.

У Донецьку не працює жоден український канал, включені тільки місцеві канали типу "Новоросія ТВ" або "Оплот ТВ" і російські. Люди, сприйнятливі до того, що віщають ЗМІ (а таких більшість), вірять у те, що їм показують. А в цілому, дуже хочеться правди, якою б поганою вона не була.

Новини на цю ж тему