Кохані жінки французьких політиків

Емманюель Макрон Копирайт изображения Getty
Image caption Емманюель Макрон - один з наймолодших претендентів на посаду президента у Франції

24 роки - різниця у віці між майбутнім кандидатом у президенти Франції Емманюелем Макроном і його дружиною Бріджит Троньо. Він, до речі, серед наймолодших претендентів в очільники Франції - йому і сорока не виповнилося, а от дружині - за шістдесят, і живуть вони разом душа в душу з 2007 року.

Може, не все так ідеально, але у таблоїдах регулярно з'являються фотографії пари то з відпочинку на морі, то з дефіле модних дизайнерів. Бріджит, до речі, прихильниця Louis Vuitton і може собі дозволити - Макрон у минулому міністр економіки, а ще раніше працював у банку Ротшильдів. Після одруження він одразу купив квартиру в Парижі за мільйон євро і пізніше вніс її в декларацію.

Але зараз Макрон мітить в президенти, то як може французька преса не посмакувати подробиці його особистого життя?

Днями впливова газета "Фігаро" опублікувала результати опитування Національного інституту статистики. У ньому експерти констатували, що у Франції з’являється все більше пар, в яких жінка старша за чоловіка, однак різниця більша за 20 років все ж лишається рідкісним випадком.

Знайомство Макронів теж звичним не назвеш - Бріджит була його вчителькою з французької та вела театральний гурток у тоді ще 16-річного Емманюеля Макрона. Все це відбувалося у невеличкому містечку Ам’єн на півночі Франції, і, звісно, батьки швидко дізналися про походеньки свого сина. Їм це не сподобалося, і хлопця відправили вчитися подалі - до Парижа.

Це призупинило стосунки Емманюеля і Бріджит, жінка навіть вийшла заміж і народила трьох дітей. Однак через якийсь час вони знову зустрілися, Макрон вже не відступився і створив, як кажуть у Франції, famille recomposée - став вітчимом дітям Бріджит, а тепер ще й вітчимом-дідом для шістьох онуків.

У французів такі стосунки викликають насамперед захоплення. Кажуть, що чоловік цілеспрямований (бо довго йшов до цієї жінки), креативний (спокусити вчительку не так і легко!) та інтелектуал.

Ця історія кохання так привернула увагу французів, бо тут президентам все ж більш прийнято мати молодих жінок і ще й коханок на додачу.

Копирайт изображения Getty
Image caption Сеголен Руаяль старша французького президента на рік

От, наприклад, чинний президент Франції, 62-річний Франсуа Олланд досі не одружений, хоч і має чотирьох дітей. Всі його романи не йшли далі цивільного шлюбу. Перша його фактична дружина Сеголен Руаяль (старша його на рік і мати всіх його дітей) звинуватила Олланда у зраді і тихенько собі пішла займатися політикою. Зараз вона, до речі, непогано прилаштована - міністр з навколишнього середовища.

Другою пассією Олланда стала Валері Тріервейлер, ця вже молодша майже на 10 років і журналістка. Вона стала фактичною першою леді Франції і дуже цим пишалася, поки не дізналася зі сторінок газет про те, що її зрадили з актрисою. Ой, що тут почалося! Спочатку вона влаштувала істерику і, подейкують, розтрощила старовинні меблі Єлисейського палацу. Потім її забрали у лікарню і лікували від депресії, а вся Франція рахувала дні, коли нарешті Франсуа Олланд навідається до неї в палату.

Копирайт изображения Getty
Image caption Валері Тріервейлер написала книгу про їхні стосунки з Франсуа Олландом

Врешті, через кілька днів він це чемно зробив, ще й квіти приніс, але повернутися в Єлисейський палац вже не попросив. Валері, відома своїм запальним характером, так просто це не лишила і написала книгу про їхні стосунки. Літературний доробок відразу розтягли на цитати, серед яких була і така, що президент-соціаліст не любить бідних людей, а також не відмовляє собі у дорогих готелях і ресторанах. Рейтинг президента впав до 13%.

Однак потім почався "чорний" період для Франції - серія терактів. Звісно, на цьому тлі обговорення особистого життя президента відійшло на другий план, тому зараз він поки спокійно живе зі своєю новою цивільною дружиною, актрисою Жюлі Гайє, яка молодша від нього на 18 років. І таблоїди час від часу публікують фотографії пари з садочку Єлисейського палацу.

Копирайт изображения Getty

Про ще одного кандидата в президенти, Ніколя Саркозі, всі ніби вже і так все знають. Хоча за час свого президентського терміну він розлучився і одружився. Вся Франція тоді обговорювала його романтичну histoire d’amour з Карлою Бруні. До речі, ця історія підняла рейтинг президента - у Франції зовсім не критикують за наявність коханки і бурхливого особистого життя, навіть навпаки - захоплюються.

Копирайт изображения Getty
Image caption Клаудія Кардинале посередині

Згадати хоча б Жака Ширака з цілою плеядою коханок, серед яких, між іншим, була сама Клаудія Кардинале!

Але перевершити Франсуа Міттерана, схоже, поки не вдалося нікому - у цього була і дружина, і офіційна коханка. Від обох були діти, всі мирно співіснували, не влаштовували скандали і не розлучалися. O tempora! O mores!

Новини на цю ж тему