Газпром не хоче змінювати контрактів

Газопровід
Image caption Газопровід

Газпром відхилив усі запити європейських компаній-споживачів російського газу щодо скорочення контрактних обсягів імпорту – повідомила інвестиційна група Renaissance Capital за підсумками застрічі із заступником голови Газпрому Олександром Медвєдєвим.

Газпром також не планує скасовувати чи змінювати контрактну умову «купуй або плати,» яка зобов'язує споживачів викуповувати весь обсяг палива, зазначений у контракті, або ж платити штрафи.

Перед цим кілька європейських компаній звернулися до Газпрому із пропозицією скоротити законтрактовані обсяги газу через падіння попиту та економічну кризу.

Раніше у Газпромі визнавали, що споживачі російського газу цього року можуть скоротити його імпорт на 8-9 мільярдів кубометрів. Недоімпорт газу очікується також і настпуного року, хоча і в менших обсягах.

У Газпромі також очікують, що у 2010 році середня ціна на російський газ у Європі складе 325 доларів за тисячу кубометрів, а продаж газу європейським країнам становитиме 15% від усіх експортних операцій Газпрому.

Наприкінці листопада українському Нафтогазу вдалося домовитися із російським Газпромом про те, що Україна не платитиме штрафи за недобір російського газу цього року, зменшивши імпорт із 40 до 27 мільярдів кубометрів.

Ці домовленості були оформлені як додатки до газових угод, укладених на початку поточного року. При цьому у Газпромі заявили, що недоотримані через укладення додаткових угод прибутки можуть скласти близько 5 мільярдів доларів.