Росіяни купили Індустріальний Союз Донбасу

Алчевський металургійний комбінат
Image caption До активів групи входить Алчевський металургійний комбінат

Російська компанія перебрала контроль над однією з найбільших компаній в Україні - металургійною групою Індустріальний Союз Донбасу, яка називає себе серед 30 найбільших металургійних компаній світу.

За повідомленнями, російська група на чолі з російським підприємцем Александром Катуніним, нинішнім співвласником швейцарського трейдера Карбофер, а в минулому власником групи Євразхолдінг, придбала контрольний пакет 50% + 2 акції ІСД.

Решта акцій залишатиметься в Сергія Тарути і Олега Мкртчяна, які збережуть свої керівні посади в Індустріальному союзі Донбасу.

Проте, їхній партнер Віталій Гайдук, який є радником Юлії Тимошенко з енергетичних зв’язків з Росією, вийшов з бізнесу.

Сума оборудки не називається, але цього тижня британський діловий часопис ФТ наводив цифру 2 мільярди доларів.

Файненшіал Таймс цитує Олександра Пилипенка, віце-президента ІСД, який сказав, що інші «фінансові інвестори» будуть співвласниками групи в рамках оборудки, яку фінансує російський Внєшекономбанк. За словами пана Пилипенка, жоден з нових власників не матиме більше, ніж 20% акцій.

За словами пана Пилипенка, нові інвестори зміцнять ІСД, який має 3 мільярди доларів боргу на тлі кризи в металургійній галузі і падіння ціни на сталь.

Оглядачі називають слабкістю групи брак у неї сировини. ІСД сподівається, що нові партнери допоможуть компанії отримати доступ до російських сировинних ринків.

Серед іноземних активів заснованого 1995 року ІСД - металургійні заводи в Угорщині і Польщі, а також - колиска профспілки Солідарність - корабельня в Гданську.

Як йдеться у повідомленні, оборудка стосується виключно металургійних активів групи і не поширюється на інші активи, якими володіє корпорація.

Файненшіал Таймс пише, що оголошення про оборудку перед виборами посилило припущення про політичні мотиви продажу.

«Українська металургія тане»

Генеральний директор «Металургпрому» Василь Харахулах, коментуючи продаж ІСД, сказав Інтерфаксу, що це свідчить про те, що українська металургія як національна галузь «продовжує зникати»: «Як такої національної металургії в Україні може й не бути.»

Водночас генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату Володимир Бойко висловив думку, що в результаті оборудки інші комбінати будуть краще забезпечені залізною рудою, тому що «сировини може залишитися більше для нас».

А на думку президента Української асоціації металотрейдерів Андрія Федосєєва, процес злиття і продажу українських металургійних комбінатів продовжиться, що, як він вважає, зумовлено глобалізацією економіки. На його думку, «ці тенденції зупинити не можна».