Британія: прощання з кондитером

шоколад

Британська кондитерська фірма Cadbury увійде до складу американського концерну Kraft Foods по тому, як рада директорів британської компанії вирішила прийняти нову, вищу ціну, яку американці запропонували за поглинання Cadbury.

Рада директорів британської компанії радить акціонерам Cadbury прийняти запропоновану американцями ціну у 840 пенсів за акцію - що дорівнює оцінковій вартості компанії 11,5 мільярдів фунтів стерлінґів (18,9 мільярдів доларів).

Світовий кондитер?

Kraft каже, що угода про злиття двох компаній дозволить створити "глобального кондитерського лідера". Однак у Британії поширилися побоювання щодо можливих скорочень робочих місць унаслідок планованого злиття.

Акціонери Cadbury мають ухвалити рішення до 2 лютого.

Американська компанія заплатить 500 пенсів за одну акцію Cadbury готівкою, а решту - власними акціями. Для фінансування оборудки Kraft позичить 11,5 мільярда доларів.

"Ми вважаємо, що ця пропозиція вигідна акціонерам,... і тепер будемо працювати з керівництвом Kraft Foods задля того, аби забезпечити подальший успіх і зростання нашого підприємствa," сказав виконавчий директор Cadbury Роджер Карр.

Айрін Розенфельд, голова правління американської компанії, назвала угоду вигідною для працівників і акціонерів.

"Ми дуже поважаємо бренд Cadbury, його спадщину і людей, які за ним стоять. Ми переконані, що в складі Kraft Foods вони ще більше процвітатимуть,"- сказала пані Розенфельд.

Схвалення акціонерів

Нова пропозиція Kraft про злиття з Cadbury є суттєво вищою за попередню, яку рада директорів британської компанії назвала "зневажливою". Минулого року Кraft пропонувала за британську кондитерську компанію 10,5 мільярдів фунтів стерлінгів. Тоді голова правління Cadbury Роджер Карр сказав, що це є спробою "купити Cadbury за безцінь".

Цього разу акціонери, за прогнозами, приймуть пропозицію американського концерну про злиття.

Провідний акціонер Cadbury Девід Каммінґз сказав, що прийме пропозицію американців, дарма що сподівався на трохи вищу ціну: " Я погоджуюся з думкою керівництва Cadbury. Kraft на цій оборудці добре зароблять. Шкода, що Cadbury припинить існування, але нічого не вдієш - бізнес є бізнес."

Після відкриття торгів на біржі у вівторок акції Cadbury виросли на 3,5%.

Страх за робочі місця

Профспілки висловили стурбованість, що злиття з Kraft призведе до закриття робочих місць.

Американська компанія не давала жодних обіцянок стосовно захисту робочих місць у Британії, хоча виголосила наміри інвестувати в завод Cadbury в Борнвілі і зберегти виробництво на іншому підприємстві поблизу Брістоля.

Kraft не виключила скорочень робочих місць, і за словами редактора Бі-Бі-Сі з питань бізнесу Роберта Пестона, очікують, що під скорочення підпадуть працівники штаб-квартири Cadbury в Аксбриджі.

Kraft заявила, що внаслідок злиття з Cadbury проведе операцію "значного скорочення коштів".

Джені Формбі з профспілки Unite каже, що потреба скоротити кошти підштовхне Kraft до скорочення робочих місць. В інтерв'ю Бі-Бі-Сі вона сказала: "Нас непокоїть рівень заборгованості компанії Kraft . Сумна правда полягає в тому, що коли їм доведеться повертати борги, то першими підуть робочі місця і умови праці."

Ці побоювання поділяє Девід Бейлі, професор бізнес-школи університету в Ковентрі.

Девід Бейлі: "Треба серйозно замислитися над намірами компанії Kraft. Вона вже має історію скорочення виробництва і переведення частини виробництва за кордон. Немає жодних ґарантій, що на довшу перспективу вони залишать виробництво у Сполученому Королівстві."