Україна - 162 в рейтингу свободи бізнесу

долари

Україна за рік втратила 10 сходинок, і посіла 162 місце у рейтингу Економічної свободи, що понад 10 років укладають The Wall Street Journal та Heritage Foundation.

Автори рейтингу визначають економічну свободу як право кожної людини контролювати свою працю та власність.

Укладачі рейтингу орієнтуються на 10 показників, – свобода бізнесу, праці, торгівлі, інвестицій, фінансів, монетарна свобода, урядові витрати, захист прав власності, рівень корупції, - за якими країна отримує від 0 до 100 балів.

Загалом, рейтинг охоплює 183 країни світу.

Багато років поспіль рейтинг очолює Гонконг. До першої п’ятірки також входять Сінгапур, Австралія, Нова Зеландія та Ірландія. Найближчими сусідами України у рейтингу є такі африканські країни, як Бурунді, Того, Ліберія.

Крім того, за ступенем економічної свободи Україна посідає останнє, 43 місце серед європейських країн, і цей показник є меншим за середньосвітові показники. “У процесі здобуття більшої економічної свободи Україна залишається позаду інших європейських країн, особливо, що стосується створення умов для ведення бізнесу та подолання корупції,” – йдеться у доповіді, присвяченій рейтингу. Серед позитивних досягнень України автори рейтингу згадують лише вступ країни до Світової організації торгівлі.

Всі географічні сусіди України випередили її – Білорусь посіла 150 місце, Росія - 143, Молдова – 125, Польща – 71, Румунія – 63, Угорщина – 51, Словаччина – 35 місце.