10 фактів про Давос, яких ви не знали

Image caption На форум в Давосі збираються могутні бізнесу

Давос - світовий економічний форум, який збирається вже 40 років, але ось 10 фактів про які ви, можливо, раніше не чули.

 1. Вільний час: сучасному бізнесмену вищого ешелону досить таки важко вивільнити повні 5 днів у своєму щоденнику, більшість приїжджає всього на день чи два. Тоді як найперший «Давос» проходив у набагато більш неспішні часи і протривав аж два тижні!
  1. Що в імені: це може і бути вже сорокове щорічне Давоське збіговисько, але сама назва «Світовий економічний форум» - набагато молодша. Найперші збори носили назву «Європейський симпозіум з менеджмента», а до 1987 року вони називалися «Європейський форум з менеджменту».
   1. «Не туди потрапили!»: засновник форуму Клаус Шваб, напевно, єдина людина, яка кинула трубку у розмові з французьким президентом. У 1970ті роки він попросив свою секретарку набрати йому «Пана Жіскара д’Естена». Він хотів поговорити з Олів’є Жіскаром д’Естеном, який тоді очолював одну бізнес-школу. Натомість, дзвінок пішов напряму до Єлисейського палацу і Швабу дали поговорити з президентом Франції. Почувши ні на що більше не схожий голос Жіскара д’Естена, пан Шваб за панікував і кинув трубку.
    1. Китайські надії: Китай завжди був важливою темою для переговорів на форумі, перша китайська делегація потрапила до Давосу ще 1979 року, коли економічні реформи в Китаї тільки починалися.
    2. Диригент: колишній прем’єр-міністр Великобританії Едвард Хіт виконав функцію диригента на форумі – він керував Цюріхським камерним оркестром на благодійному концерті 1979 року, але головним його завданням того року було головування на форумі.
    3. Послухаємо і соціалістів: багато хто вважає, що форум – це таке собі засилля капіталізму, але його учасники завжди з готовністю вислуховували відмінну точку зору.1983 року голова Британських профспілок Артур Скаргіл приїхав до Давосу, прогнозуючи, що капіталізм ось-ось розпадеться і закликаючи встановити соціалістичну систему.
    4. Ідеї: обговорення в Давосі завжди сповнені ідей, і деякі з них навіть втілюються в життя. Північноамериканська угода про вільну торгівлю, яка об’єднала США, Канаду і Мексику була вперше запропонована саме тут.
    5. Миру мир, а війни не потрібно: колишній турецький прем’єр-міністр Тур гут Озаль каже, що через Давос його країна не розпочала війни проти Греції. Коли напруженість між двома країнами досягла точки кипіння, збройний конфлікт не розпочався через те, що він за рік до того познайомився зі своїм грецьким колегою Андреасом Папандреу і знав, що може йому довіряти.
    6. Відомі обличчя: у Давосі ніколи не бракувало знаменитостей, але голлівудські зірки та рок-музиканти на кшталт Анджеліни Джолі, Боно та Ричарда Гіра з’явилися там порівняно недавно. Одним з першим відомих людей, які приїхали на Давос, був Єгуді Менухін, легендарний скрипаль.
    7. Найвпливовіший чоловік на землі: Рональд Рейган приєднувався до учасників Давосу кілька разів, через відео зв’язок. Перший американський, що приїхав на форум персонально, - Біл Клінтон. Це сталося 2000 року у 30-ту річницю зібрання. Відтоді він часто приїжджає на міжнародний форум.