Суперечка довкола керівництва Укртелекому

Укртелеком
Image caption Укртелеком - монополіст зв'язку в Україні

Перший віце-прем’єр Олександр Турчинов тимчасово відсторонив від виконання обов’язків керівника Державної адміністрації зв’язку Миколу Гончара, який вранці понеділка повідомив про звільнення голови правління Укртелекому.

Пан Турчинов також доручив виконуючому обов’язки міністра транспорту провести службове розслідування щодо заяв пана Гончара.

Керівник Державної адміністрації зв’язку та голова Наглядової ради Укртелекому, Микола Гончар заявив про звільнення з посади голови правління компанії Георгія Дзекона, який очолював Укртелеком від 2004 року.

Укртелеком є однією з найбільших українських компаній та монополістом на ринку стаціонарного телефонного зв’язку.

На межі "штучного" банкрутства

Попри монопольний статус на ринку, а також монопольне володіння ліцензією на здійснення мобільного зв’язку 3G, компанія, за словами Миколи Гончара, постійно втрачала прибутки, і опинилася на межі штучного банкрутства, адже її зобов’язання нині складають 4.7 мільярдів гривень при вартості статутного капіталу у 4.6 мільярдів гривень.

“Підприємство, яке має таку розгалужену мережу та має право розвивати 3G, не може бути нерентабельним. Це штучне банкрутство,” – заявив пан Гончар.

Він також додав, що за відставку Георгія Дзекона проголосували 5 із 8 членів Наглядової ради компанії, і термін контракту паном Дзеконом витік 20 лютого.

Минулий рік Укртелеком завершив із збитками у майже півмільярда гривень. Утім, у 2008 році ці збитки були у 3 рази більшими. Ще одним свідченням штучного банкрутства Укртелекому, як вважає заступник міністра зв’язку, є те, що на 2010 рік компанія знову запланувала зростання збитків до 1.5 мільярдів гривень. Микола Гончар також твердить, що дані про складний фінансовий стан Укртелекому стали відомі уряду після того, як у серпні минулого року в управління Міністерства транспорту та зв’язку був переданий державний пакет акцій Укртелекому.

Подвійне керівництво

Водночас у самому Укртелекомі спростували інформацію про звільнення голови правління компанії Георгія Дзекона. В офіційному повідомленні компанії йдеться про те, що в Укртелекомі не отримували жодного рішення Наглядової ради про якісь зміни у керівництві:

“Георгій Дзекон і надалі обіймає посаду голови правління ВАТ Укртелеком, на ку його було призначено зборами акціонерів 13 травня 2004 року,” – йдеться у повідомленні.

Сам Георгій Дзекон на брифінгу повідомив, що подаватиме заяву про фальсифікацію протоколу засідання Наглядової ради Укртелекому, адже наразі кілька членів ради відкликали свої підписи під рішенням про його звільнення.

У Міністерстві транспорту та зв’язку, яке уповноважено управляти акціями компанії, які належать державі, також кажуть, що нічого не знають про зміну керівництва в Укртелекомі.

Укртелеком - не перша українська компанія, де може з’явитися подвійне керівництво. Свого часу в Україні також певний час існували два генеральні прокурори, кілька голів судів різних рівнів.

Від 1994 року тривають невдалі спроби приватизувати Укртелеком. Банкрутство компанії дозволило б продати його, фактично, за безцінь.