Бі-Бі-Сі 'перебрала' на нових будівельних проектах

Pacific Quay

Державний аудит виявив, що на добудову Broadcasting House, одного з приміщень у центрі Лондона, з якого веде мовлення внутрішнє радіо Бі-Бі-Сі, витрачено на 100 млн фунтів більше, ніж планувалося.

У своєму звіті аудит також вказує, що будівництво Broadcasting House мало закінчитися ще у 2008 році, і доходить висновку, що проект потерпає від "слабкого керівництва".

Речники Бі-Бі-Сі визнали, що корпорація "підвела" платників податків, на гроші яких вона існує.

Керівництво корпорації сподівається, що інше приміщення - Salford Centre - буде коштувати менше, ніж планувалося -- на 76 млн фунтів.

Перспективи для покращення

Від Бі-Бі-Сі очікують, що після оприлюднення звіту вона негайно перегляне усі свої будівельні проекти, особливо ті три, у яких було виявлено суттєві недоліки.

Корпорація за тривалий час витратила на будівельні роботи 2 мрд фунтів.

Новий центр мовлення в шотландському Глазго - Pacific Quay - перевитратив бюджет на 62 мнл фунтів і став до ладу із запізненням на рік.

На будівництво Pacific Quay планувалося виділити 126 млн фунтів. Врешті решт Бі-Бі-Сі витратила на нього 188 млн фунтів.

Аудит виявив, що проект Broadcasting House, який передбачає зведення нових будинків довкола старих, зіштовхнувся з проблемами від самого початку після суперечки з будівельною компанією, на владнання якої було витрачено 45 млн фунтів.

Однак, у звіті зазначено, що в останній час керівництво цими трьома проектами дещо покращилося.

У березні Генеральний директор Бі-Бі-Сі Марк Томсон доповідатиме щодо результату аудиту членам трасту, який відповідає за доцільність і виправданість витрат корпорації.