Плани приватизації: 10 мільярдів гривень

Сергій Тигіпко
Image caption Сергій Тигіпко

Новий український уряд планує, що цього року від приватизації до державного бюджету надійде 10 мільярдів гривень – заявив віце-прем’єр з питань економіки Сергій Тигіпко.

Минулого року Україна планувала отримати від приватизації 8.5 мільярдів гривень, а насправді доходи від продажу державного майна не досягли і 800 мільйонів гривень.

Утім, у 2008 році доходи були удвічі меншими. За словами пана Тигіпка, на продаж будуть виставлені підприємства енергогенерації та розподілу електроенергії, машинобудування, зокрема, і Луганськтепловоз.

Крім того, як завжди, у списку до приватизації Укртелеком, державний монополіст стаціонарного зв’язку. Новий уряд також готує до приватизації 3 банки, які були націоналізовані минулого року в процесі рекапіталізації української банківської системи.

Сергій Тигіпко твердить, що “ в уряді є розуміння, що гроші із держбюджету, які були вкладені у ці банки, мають бути повернуті державі.” У червні минулого року уряд ухвалив рішення про ре капіталізацію 3 приватних банків – Укргазбанку, Родовід банку та банку Київ.

Рекапіталізація здійснювалася шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики та майже 10 мільярдів гривень, які було зараховано до статутних капіталів приватних банків. Навзаєм держава отримала право власності на понад 99% акцій банку Родовід та Укргазбанк, та понад 84% акцій банку Київ.

Сергій Тигіпко також повідомив, що уряд призначив нового виконуючого обов’язки голови Фонду державного майна – Олександра Рябченка.

Пан Тигіпко назвав нового керівника ФДМ “хорошим прогресивним економістом.” До цього пан Рябченко очолював Інститут приватизації, власності та інвестицій, а також парламентську комісію з питань приватизації.

Для того, аби Олександр Рябченко став повноцінним головою Фонду держмайна, його кандидатуру має затвердити Верховна Рада. За інформацією газети Дело, Олександр Рябченко очолив ФДМ за квотою Комуністичної партії.

Раніше структуру, що опікується приватизацією, очолювала соціалістка Валентина Семенюк, після звільнення якої фондом керував її заступник, Дмитро Парфененко у статусі виконуючого обов’язки.