Росія почала будівництво Північного Потоку

Медвєдєв підписує трубу
Image caption Президент Медвєдєв побажав газопроводу "удачі".

У російському порту Виборґ офіційно розпочалося будівництво суперечливого газопроводу Північний Потік, яким Росія планує постачати газ до Німеччини дном Балтійського моря.

Новий трубопровід будується в обхід України, яка є головним транзитним шляхом для російського газу до Європи.

Водночас Польща і балтійські країни, які також опинилися поза маршрутом газопроводу, висловили стурбованість, що це спричинить до посилення впливу на них з боку Росії.

Газпром володіє 51% Північного Потоку, який з’єднує російський порт Виборґ з німецьким Ґрайфсвальдом.

У церемонії у Виборґу поблизу кордону з Фіндяндією взяли участь російський президент Дмітрій Медвєдєв, німецький Канцлер Анґела Меркель та чільні європейські політики.

Проект газопроводу було затверджено лише у лютому через побоювання про можливу шкоду для Балтійського моря.

Президент Медвєдєв сказав під час церемонії, що трубопровід «вперше, що є його головним досягненням, забезпечить пряме постачання російського газу до Західної Європи, в обхід транзитних територій».

Росія забезпечує 30% газу, який споживають у Європі, і багато європейських країн зацікавлені в тому, аби знайти альтернативні джерела постачання енергії.

Президент Медвєдєв сказав під час церемонії: «Росія співпрацює з європейськими сусідами в газовому секторі понад 40 років. Ця співпраця повною мірою витримала випробування часом.»

На церемонії також був присутній голова правління Північного Потоку, колишній німецький канцлер Ґерхард Шредер, прем’єр Голландії Балкененде та комісар ЄС з питань енергетики Ґюнтер Етінґер.

У середу Газпром повідомив, що першу трубу дном моря вже покладено.

Трубопровід проляже територіальними водами Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччини.

Німецькі компанії володіють 20% проекту, ще 9% належить голландській компанії.

Загальна вартість проекту, який має бути завершено 2012 року, може сягнути 7,4 млрд. євро.

Росія сподівається прокачувати 55 млрд. кубометрів газу щороку до ЄС через трубопровід.

Природоохоронці твердять, що спорудження трубопроводу може спричинити до того, що токсичні речовини, які лежать на дні Балтійського моря, яке вважається одним з найбільш забруднених у світі, можуть піднятися на поверхню.

Новини на цю ж тему