Продаж ексклюзивного універмагу Harrods

Harrods
Image caption В універмазі 330 відділв на 7 поверхах

Відомий лондонський універмаг Harrods продали за понад два мільярди доларів.

Народжений в Єгипті Мохамед Аль Фаєд, якому належав універмаг, продав його компанії з Катару.

Аль Фаєд придбав ексклюзивний магазин, розташований на семи поверхах в престижному районі Найтсбрідж на заході Лондона, 1985 року за 615 мільйонів фунтів стерлінгів.

Універмаг Harrods, який щороку відвідують 15 мільйонів покупців, вважається ексклюзивною крамницею.

Кен Коста, який був радником при укладенні оборудки, сказав, що Аль Фаєд хоче «проводити більше часу з дітьми й онуками».

Image caption Аль Фаєд ''хоче проводити більше часу з онуками''

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що невідомо чому пан Аль Фаєд продав універмаг, але зауважує, що ціна для ринку, який пережив рецесію, непогана.

В універмазі, створеному 1849 року, 330 відділів.

Крамниця відома своїми правилами щодо одягу для відвідувачів. У лютому цього року групу футболістів Шахтаря не пустили до універмагу через те, що вони були у спортивній формі.

Фірма, яка придбала універмаг, Qatar Holdings – інвестиційна гілка Інвестиційної компанії Катару (Qatar Investment Authority).

Вона вважається третім за розміром акціонером в Фольксвагені, а також має частку в Порше.

Головою компанії називають прем’єр-міністра Катару. Шейх Хамад Бін Ябр Аль-Тані сказав, що придбання універмагу Harrods додасть цінності інвестиційному портфелю компанії й забезпечить «гарний і стабільний прибуток».

Аль Фаєду також належить лондонський футбольний клуб Фулем (Fulham) і у списку найбагатших людей у Британії його статки оцінюють в 650 мільйонів фунтів стерлінгів.