Як обирали аудитора для Тимошенко

Юлія Тимошенко, проти якої заново відкрито карну справу, каже, що нова влада переслідує її з політичних мотивів
Image caption Юлія Тимошенко, проти якої заново відкрито карну справу, каже, що нова влада переслідує її з політичних мотивів

Український уряд залучив американську компанію "Trout Cacheris, PLLC" для проведення перевірки діяльності уряду Тимошенко від 2008 року до першого кварталу 2010.

Подробиці тут

Чому виникла ця фірма, а не відомі світові аудитори -PriceWaterhouseCoopers, Ernst & Young чи KPMG?

На офіційному сайті "Trout Cacheris, PLLC" мовиться, що це "невелика юридична фірма, яка спеціалізується на складних судових процесах, як цивільних, так і кримінальних. Була створена у 1996 році".

12 травня фірма оприлюднила прес-реліз, де йдеться про те, що її було обрано урядом України для проведення професійного, незалежного аудиту державних фінансів і операцій.

Image caption Плато Качеріс представляв у суді Моніку Левінскі

Для проведення даного аудиту "Trout Cacheris, PLLC" очолить групу консалтингових фірм, cеред яких, зокрема, такі, як Kroll та Akin Gump.

На сайті "Trout Cacheris, PLLC" йдеться про те, що спільними зусиллями цих фірм буде проведено об’єктивний аудит в різних державних агенціях України. По його завершенні українському уряду представлять результати аналізу, зокрема, витрат державних фондів

Чільний представник фірми Плато Качеріс сказав, що вони раді, що уряд Азарова обрав саме їхню компанію.

"Ми раді, що український уряд обрав саме нас очолити таку досвідчену і міжнародно визнану команду для проведення аудиту в Україні. Ми чекаємо на співпрацю з українським урядом, аби допомогти Україні виявити ті сфери діяльності, які блокують реалізацію її економічного потенціалу".

Співзасновники "Trout Cacheris, PLLC" Плато Качеріс і Боб Траут раніше працювали в Міністерстві юстиції США і мають величезний досвід роботи адвокатами.

Плато Качеріс - легендарний юрист у Вашингтоні.

Під час Вотергейту він представляв інтереси колишнього Генпрокурора Джона Мітчелла, пізніше був адвокатом колишнього агента ЦРУ Олдріджа Еймса, який протягом 9 років - з 1985-го по 94-й був агентом КДБ.

Плато Качеріс також відомий й тим, що представляв у суді інтереси Моніки Левінскі.

Його колега Боб Траут неодноразово захищав політиків, яких звинувачували у відмиванні грошей.

За словами міністра фінансів України Федора Ярошенка, фірма Траута і Качеріса була обрана, оскільки вона «одна із кращих у світі прокурорських компаній».

Втім колишній віце-прем’єр України Григорій Немиря, коментуючи цю заяву, наголосив, що в світі не існує прокурорських компаній.

За словами пана Немирі, говорячи про залучення "прокурорської компанії", уряд видав справжню мету аудиту, якою, за словами колишнього віце-прем’єра, є залякування і переслідування політичних опонентів.

Голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін раніше заявляв, що аудит буде "багаторівневим" , тобто торкатиметься кількох сфер. Зокрема, діяльності державних монополій, системи держзакупівель, відшкодування ПДВ та діяльності Податкової адміністрації.

За словами Льовочкіна, в аудиті братиме участь не лише компанія Trout Cacheris, PLLC. «Уряд проводив переговори і з Європейською комісією. Для кожного окремого напрямку аудиту обираються спеціалізовані установи. І та компанія, яка була у постанові, має розслідувальний характер аудиту», - каже голова президентської адміністрації.

Оглядачі зауважують саме на "розслідувальному" характері аудиту.