Янукович оголосив економічні реформи

Засідання комітету економічних реформ
Image caption Віктор Янукович оголосив про реформи

Віктор Янукович оголосив про початок першого етапу економічних реформ. Він вважає їхньою головною метою зростання рівня життя українців до європейських стандартів.

Президент сказав, що в першу чергу для цього потрібно забезпечити економічний розвиток в Україні. Відкриваючи засідання комітету економічних реформ, він сказав:

"Для цього ми маємо намір, перш за все, зробити сталим економічний розвиток України. Ми знизимо дефіцит держбюджету і стабілізуємо державний борг. Ми послабимо податковий тягар і розширимо податкову базу. Ми знизимо інфляцію, забезпечимо кредитування економіки та розвиток фінансового ринку. Ми збільшимо фінансову і витратну автономію регіонів. Реформи забезпечать зменшення адміністративного навантаження на бізнес. Ми завершимо приватизацію та будемо ефективно управляти державною власністю."

Віктор Янукович переконаний, що пропоновані реформи мають забезпечити в 2013-2014 роках скорочення дефіциту бюджету до 2% і зниження рівня інфляції до 5-6%. І наголосив, що до того часу середній розмір пенсій має становити до 45% від рівня середньої зарплати. У цьогорічному державному бюджеті закладений дефіцит близько 5%, а прогноз інфляції становить 13%.

Реформи і МВФ

Президент наголосив, що Україна також повинна збалансувати бюджет Пенсійного фонду та фінанси НАК "Нафтогаз України" та встановити "економічно обґрунтовані" тарифи на житлово-комунальні послуги.

Image caption Янукович оголосив економічні реформи

Ці пункти раніше фігурували у переговорах українських урядовців з представниками Міжнародного Валютного Фонду.

Віктор Янукович зазначив, що розраховує на поновлення співпраці з МВФ, бо кредити фонду є однією з умов економічного зростання:

"Безперечно цього неможливо досягти без залучення дешевого та довготермінового кредитного ресурсу. Найбільш прийнятним з цієї точки зору є співпраця з Міжнародним валютним фондом." Водночас, він запевнив, що рівень захисту бідних людей в Україні не повинен зменшуватися.

МВФ за амбітніші цілі

Постійний представник Міжнародного Валютного Фонду в Україні Макс Альєр, виступаючи на засіданні комітету відзначив, що запропонований план економічних реформ дає змогу зрозуміти пріоритети українського уряду.

Водночас, пан Альєр підкреслив, що наступним кроком має бути розробка деталізованого плану дій, який міститиме конкретні кроки та відповідальність за впровадження та імплементацію реформ. Також представник МВФ вважає, що Україна могла б ставити перед собою більш амбітні цілі:

"Пропозиція скорочувати дефіцит на 1 відсоток на рік не є амбіційною. У результаті такого підходу, державний борг продовжуватиме зростати ще кілька років перед тим, як ситуація стабілізується, породжуючи тим часом сумніви щодо рішучої налаштованості забезпечити фіскальну консолідацію."