Доля Запоріжсталі вирішується в Лондоні

Запоріжсталь

В Україні досі не оприлюднили ім‘я нового власника одного з металургійних гігантів "Запоріжсталь". Представники влади, відмовляючись коментувати те питання, посилаються на суд, який має поставити крапку в тій історії.

За словами першого віце-прем‘єра Андрія Клюєва, влада вважає своїм завданням пильнувати, аби зміна власника не обернулася нестабільністю для робітників заводу. Клюєв назвав безпідставними чутки про можливе скорочення кадрів на комбінаті після його продажу.

"Є влада, і ми не дамо скорочувати робочі місця. У нас, навпаки, позиція така, що ми створюємо максимальні умови для створення нових робочих місць. Скорочувати робочі місця - це остання справа", - сказав перший віце-прем‘єр.

Image caption Андрій Клюєв обіцяє робітникам, що звільнень не буде

Перебуваючи в Запоріжжі, пан Клюєв взагалі відмовився називати будь-які прізвища чи компанії, дотичні до справжніх власників Запоріжсталі чи до тих, хто її купив (чи купує). В якому суді і хто оокаржує оборудку, урядовець також не сказав, пославшись дуже загально на «суди».

Натомість президент Віктор Янукович був конкретнішим. У п‘ятницю на прес-конференції в Києві він сказав, що суперечку довкола Запоріжсталі розглядає один із судів у Лондоні.

"Йде спірний процес між двома українськими компаніями, одна з яких володіє більше 50% Запоріжсталі. І за рішенням лондонського суду цей пакет арештований", - повідомив Янукович.

При цьому пан Янукович прогнозує, що цей судовий процес не дозволить здійснити продаж Запоріжсталі ще близько року.

Також президент наголосив, що суперечка проходить за участю саме українських компаній, не уточнивши, яких саме.

Через непрозорість процесів, які відбуваються довкола найбільших українських підприємств, навіть досвідчені експерти не беруться достеменно сказати, які дві українські компанії мав на увазі президент.

Минулого тижня українська преса, пишучи про ту оборудку, як найбільш ймовірного покупця Запоріжсталі називала низку російських компаній під проводом Внєшекономбанку, наглядову раду якого очолює прем‘єр Путін.

Раніше, коли на ринку стало відомо про бажання власників Запоріжсталі продати підприємство, на його покупку претендували чотири компанії: світовий лідер Arcelor Mittal, Posco (Південна Корея), російська Сєвєрсталь та українська Метінвест (підрозділ СКМ, який курує металургійні активи групи).

Зараз преса пише, що потерпілим у тій історії виявився Ринат Ахметов, який, начебто, теж хотів купити те підприємство.

Водночас, у прес-службі СКМ заперечили купівлю акцій Запоріжсталі, як і позов до суду.

Новини на цю ж тему