Євро може зрівнятися із доларом

Вже невдовзі євро може досягти паритету із доларом - заявив професор економіки Нью-Йоркського університету Нуріель Рубін в інтерв'ю французькій Le Monde.

Свого часу саме професор Рубін передбачив фінансову кризу 2008-2009 років.

Водночас вчений вважає, що керівництву ЄС не варто опиратися падінню курсу євро:

"Єдиний варіант запобігти розпаду єврозони і зберегти її конкурентноздатність - це допустити падіння євро," - заявив пан Рубін.

На думку економіста, ризики розпаду єврозони існують, передусім, через високий рівень державних боргів країн цього регіону.

Нуріель Рубін також вважає, що ЄС може стикнутися із другим етапом рецесії, саме через заходи, пов’язані із намаганням скоротити дефіцит бюджетів деяких країн.

Британський прем'єр Девід Камерон заявив, що скорочення соціальних витрат, необхідне для зменшення дефіциту бюджету, впродовж багатьох років буде позначатися на всіх у Британії.

Пан Камерон сказав, що більшу частину свого першого місяця на посаді прем'єра присвятить обговоренню шляхів скорочення дефіциту бюджету.

Без скорочень урядових програм, сказав він, Британія невдовзі витрачатиме занадто багато на обслуговування боргу.

Тим часом Німеччина оприлюднила найбільші з часу Другої світової війни бюджетні скорочення.

За чотири роки буде зекономлено 100 мільярдів доларів.

Батькам у Німеччині будуть менше платити на утримання дітей. Менше буде витрачатися на армію, чисельність якої буде зменшено.

Економіст Нуріель Рубін не бачить альтернатив таким крокам задля досягнення довготермінової стабільності у регіоні.

Тим часом наступною після Греції, Португалії та Іспанії країною ЄС, яка може створити проблеми для всієї європейської економіки, може стати Угорщина.

Новий уряд цієї країни заявив, що попередній уряд удвічі занижував дані щодо дефіциту бюджету, який насправді складає 7.5% ВВП країни.

Угорські урядовці також заявили, що дефолт є одним із можливих варіантів розвитку подій.

Ця інформація призвела до падіння угорського форинту і ціни державних облігацій Угорщини, якими володіють низка європейських банків.

У свою чергу, проблеми із угорською економікою, а також погані дані щодо ринку праці в США, привели до подальшого падіння курсу євро, який вперше від 2006 року впав нижче курсу у 1.2 доларів за євро.

В Україні у перший день після вихідних падіння курсу євро на торгах Міжбанківської валютної біржі склало 11-12 копійок.

Якщо ще у п’ятницю за євро давали 9.59 гривень, то у понеділок – вже 9.47 гривень.