У США реформували фінансову систему

Сенат Сполучених Штатів схвалив проект найбільшої за останні сімдесят років реформи фінансової системи.

Image caption Барак Обама, президент США

Це вважається великою політичною перемогою президента Обами. Реформи мають на меті не допустити повторення фінансової кризи 2008 року, яка поставила світову економіку на межу колапсу.

Заходи будуть спрямовуватися на те, щоб контролювати великі банки. А уряд отримує повноваження зупитяти зростання компаній настільки, щоб їхні помилки могли стати загрозою для економіки.

Вітаючи голосування у сенаті президент Обама сказав, що американців більше ніколи не попросять сплачувати рахунки за помилки Волл Стріт:

"Цей проект покладе край зловживанням безвідповідальних кредиторів. Він посилить новий закон щодо кредитних карток, який ми прийняли, аби заборонити несправедливі завищення процентних ставок, і гарантуватиме, що люди знатимуть про перевитрату коштів зі своїх рахунків, коли перевірятимуть їх. Він надасть студентам, які беруть позики для навчання, чітку інформацію, аби бути упевненими, що кредитори не обманюють систему. І гарантуватиме, що кожен американець отримає безкоштовну кредитну історію, якщо їм відмовлять у позиці чи страховці. Отже, ця реформа запровадить найсильніший за всю історію фінансовий захист споживачів, і задля посилення цього захисту поставить на варті новий контрольний орган."

Втім Білий Дім більше цікавить, чи американці чують та розуміють, що адміністрація щось робить, щоб покращити їхнє життя.

Згідно з нещодавнім опитуванням, понад 70 відсотків американців взагалі нічого не знають про закон, або дуже мало.

Втім аналітики відзначають, що після реформи системи охорони здоров'я, фінансова реформа - це ще одна перемога Барака Обами.