Тойота відкликає понад 1,5 млн. авт

Тойота
Image caption Чергове відкликання автомобілів свідчить про прагнення Тойоти забезпечити надійність

Автовиробник Тойота заявила про відкликання понад 1,5 млн. автомобілів у різних країнах світу через технічні недоліки в гальмах і бензонасосах.

Рішення стосується деяких різновидів моделей Avalon, Highlander і Lexus. Найбільше - 740 тис. автомобілів - відкликають у США, ще 600 тис. у Японії, і 17 тис. у Сполученому Королівстві.

Автовиробник прагне вдосконалити машини, щоб не допустити витікання рідини з гальмівного циліндра, що активізує червоне попереджувальне світло. Неполадка може викликати втрату пружності в педалі гальм і поступове погіршення роботи гальмівної системи.

Toйота каже, що від часу, коли вперше загориться червоне попереджувальне світло, водії мають у запасі ще десь 300 км пробігу, перш ніж система гальм почне давати збої. Їм треба якнайшвидше звернутися в автосалон компанії.

У заяві компанії сказано, що ця неполадка поки не стала причиною аварій.

Toйота відкликає також 33 тис. автомобілів у країнах Європи, 60 тис. у Китаї, 30 тис. в Австралії і 50 тис. в азійських країнах.

Усім автовласникам представники Тойоти напишуть на початку листопада, коли їхні автомобілі будуть відповідним чином модифіковані: кришки гальмівних циліндрів замінені на новіший дизайн.