ЄС готовий допомогти Ірландії фінансово

Ірландія
Image caption Уряд Ірландії витратив величезні кошти на рекапіталізацію банків. Інвестори стурбовані.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу сказав, що ЄС готовий у разі потреби надати фінансову підтримку Ірландії на тлі побоювань, що ірландський уряд не зможе виплатити свої величезні борги.

Інвестори стурбовані величезними коштами, які уряд використав для рекапіталізації ірландських банків і побоюються, що Ірландія, попри заходи жорсткої економії, потребуватиме фінансової допомоги, як це було з Грецією.

"Важливо знати, що у нас є всі необхідні інструменти для підтримки Ірландії у разі такої необхідності", - сказав пан Баррозу у столиці Південної Кореї перед самітом Великої Двадцятки.

"Ми пильно стежимо за ситуацією", - додав він, але "ми підтримуємо зусилля ірландської влади" у намаганні подолати дефіцит бюджету, який виріс через витрати на порятунок банків.

Ціни на ірландський урядовий бонд зросли до найвищої позначки від 1999 року попри запевнення іранського прем’єра, що країна не буде змушена брати гроші з кризового фонду Євросоюзу. Подробиці

У травні ЄС затвердив пакет порятунку для Греції на суму 110 млрд. євро (150 млрд. доларів), поставивши під загрозу євро. Читати подробиці

Ірландський уряд наполягає, що може відвернути кризу.

Уряд має оприлюднити чотирирічну програму заходів економії, що має привести до зменшення дефіциту бюджету.

Новини на цю ж тему